W jakich łazienkach sprawdzi się wanna wolnostojąca

Miłośnicy długich kąpieli w pianie, mają do wyboru liczne modele wanien. Przy wyborze tej idealnej, pod uwagę zawsze warto brać nie tylko parametry praktyczne czy wielkość wanny, ale również jej kształt i styl. Wciąż największą popularnością cieszą się klasyczne wanny do zabudowy, zwykle w kształcie prostokąta, natomiast inwestorzy wykazują też coraz większe zainteresowanie wannami wolnostojącymi.

Kiedy warto postawić na wannę wolnostojącą?

Łazienka jest najczęściej tym najmniejszym pomieszczeniem w “czterech kątach”, dlatego nie każdy może pozwolić sobie na jej komfortową aranżację wedle własnych preferencji. Wanna wolnostojąca może zabrać zbyt dużo miejsca w minimalnej łazience, znacznie lepiej sprawdzi się w takich wnętrzach wanna zabudowana, wanna z parawanem 2 w 1 albo w ogóle kabina prysznicowa. 

Wanna wolnostojąca będzie za to idealnym wyborem do przestronnych łazienek, tak modnych dzisiaj salonów kąpielowych. Zdecydowanie częściej takie przestrzenie projektuje się w domach wolnostojących, aniżeli w mieszkaniach w bloku. Szeroki wybór różnych wanien wolnostojących znajdziesz na https://elazienki.pl/k/wanny/wolnostojace/. Dzięki tak rozbudowanej ofercie wybierzesz wannę idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb oraz konkretnej aranżacji łazienkowej przestrzeni. 

Wanna dla miłośników długich kąpieli 

Jeśli preferujesz szybkie, orzeźwiające prysznice rano, lepsza będzie kabina prysznicowa z deszczownicą. Wanny, w tym wanny wolnostojące są natomiast lepszym wyborem, jeśli uwielbiasz realizować długie, relaksacyjne i pielęgnacyjne kąpiele w gorącej wodzie. Wanny doskonale sprawdzają się w ramach domowego SPA. Warto zaznaczyć, że wanna będzie lepszym wyborem, jeśli w domu mieszkają dzieci, natomiast w przypadku seniorów bardziej sprawdzi się brodzik z prysznicem. 

Wanna a styl urządzania łazienki 

Chociaż wanna jest wyposażeniem uniwersalnym i ponadczasowym, to ta wolnostojąca nie zawsze wpisuje się dobrze w klimat łazienkowej przestrzeni. Z powodzeniem można ją zastosować w łazience klasycznej, dzięki czemu takie akcesorium ożywi nieco nudną aranżację. Na wannę wolnostojącą stawiają także osoby, które uwielbiają styl glamour, eklektyczny i retro. Szczególnie modne są wanny wolnostojące na okazałych, tzw. lwich łapach. 

Wanna wolnostojąca w funkcjonalnej łazience 

Musisz wiedzieć, że w pełni komfortowe korzystanie z wanny wolnostojącej wymaga dodatkowych elementów. Taki model wanny utrudnia przechowywanie szamponów, płynów pod prysznic i innych kosmetyków pielęgnacyjnych i do codziennej higieny. Przy wannie warto ustawić praktyczny organizer oraz wieszak na ręczniki. 

Pamiętaj również o miękkim dywaniku pod wanną, jednak zwróć uwagę, że przestrzeń kąpielowa może być bardziej podatna na działanie wody, przez co musi być na nią w pełni odporna. Woda może się wylewać z wanny ze wszystkich jej stron i trzeba uwzględnić nieco mniejszą praktyczność podczas jej użytkowania. 

Nie ma jednak wątpliwości, że wanna wolnostojąca prezentuje się zawsze pięknie i niezwykle elegancko, a całej przestrzeni łazienkowej dodaje szyku i klasy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here