Deszczownica na miarę kabiny prysznicowej

Deszczownica w kabinie prysznicowej pełni ważną funkcję. Jest alternatywą względem konwencjonalnej słuchawki prysznicowej. Pozwala na emitowanie bardziej łagodnego strumienia wody, idealnie odwzorowującego warunki spadającego z nieba deszczu. Ponieważ deszczownice gwarantują najwyższy poziom komfortu w trakcie codziennej kąpieli, wiele osób wybiera kabiny prysznicowe wyposażone w ten dodatek. W innym wypadku konieczne będzie samodzielne dokupienie deszczownicy oraz jej montaż. Poniżej przybliżamy ten temat oraz wskazujemy na najważniejsze korzyści płynące z wyboru deszczownicy do swojej łazienki.

Deszczownica wbudowana w baterię – czy nie? 

Deszczownica jest wyborem pod wieloma względami korzystnym i komfortowym. Jej duża szerokość sprawia, że emitowany strumień wody jest w stanie ogarnąć całe ciało i włosy. Natychmiast opłukuje organizm, przygotowując go do zabiegów pielęgnacyjnych. Pod tymi względami, natrysk deszczownicy jest bardziej skuteczny niż zwykły natrysk słuchawkowy. 

Zakup deszczownicy przebiega stosunkowo podobnie jak zakup zwykłej słuchawki prysznicowej. W trakcie wybierania należy zwrócić uwagę na podobne kryteria i cechy konstrukcyjne. Zacznijmy od najbardziej podstawowej kwestii – czyli rozróżnienia dwóch typów, w jakich deszczownice mogą występować. Pierwszy wariant to deszczownica samodzielna, będąca osobnym akcesorium łazienkowym. Deszczownicę taką należy zamontować do posiadanej już baterii. 

Drugi typ to deszczownice będące integralnym elementem całego zestawu prysznicowego. Wówczas słuchawka prysznicowa jak i deszczownica są bezpośrednio przymocowane do baterii. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że otrzymujesz zestaw gotowy do montażu i kompletny. Nie ma potrzeby wymiany baterii na nową, która byłaby w stanie obsługiwać dodatkowe ujście wody. 

Deszczownice prysznicowe – rodzaje i montaż 

Podstawowy podział obejmuje deszczownice natynkowe oraz podtynkowe. Pierwsze z nich to najczęściej wybierane rozwiązania. Baterie prysznicowe są wówczas montowane powyżej powierzchni ściany i zajmują w kabinie nieco więcej miejsca. Są łatwe w wymianie na nowe, a w przypadku awarii – dostęp do baterii jest prosty. 

Deszczownice podtynkowe zajmują mniej miejsca, gdyż zakrywa je warstwa tynku. Bateria wprowadzona jest w strukturę ściany, co stanowi dużą zaletę estetyczną całego rozwiązania. Niestety, ale jest ono uciążliwe od strony praktycznej. W przypadku konieczności wymiany baterii na nową – konieczne będzie kucie ściany, by dostać się do urządzenia. Deszczownice podtynkowe wybierane są przede wszystkim do nowoczesnych lokali – ich montaż wymaga uwzględnienia już na etapie planowania wykonania danej łazienki. 

Ważną sprawą użytkową jest także konstrukcja otworów wylotowych do wody, które mogą być wykończone na różny sposób. Polecamy zwłaszcza wykończenia silikonowe, które pomagają usuwać osad z kamienia oraz redukują powstające z niego zabrudzenia. Pomaga to także w utrzymaniu całego sprzętu w czystości oraz dobrym stanie. Dużym ułatwieniem będzie także wybór deszczownicy o regulowanym ustawieniu, co pomoże nie tylko dopasować ją do potrzeb osoby akurat korzystającej z prysznica, ale również – ułatwi czyszczenie całego zestawu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here