Dywan wełniany w salonie

Remont salonu wymaga bardzo dużo przemyśleń. Jest to najbardziej reprezentacyjna część naszego mieszkania, tutaj najczęściej przyjmujemy gości, spędzamy z nimi czas, pijemy kawkę. Na jaki dywan się zdecydować?

Nic dziwnego, że zależy nam na tym, aby salon należycie się prezentował. Oprócz decyzji dotyczącej mebli, koloru ścian, rodzaju lamp, podłogi, zastanawiamy się jaki zakupić dywan. W salonie świetnie sprawdzi się między innymi dywan wełniany. Co wpływa na niepowtarzalność i wyjątkowość tego rodzaju dywanu?

Zalety, jakie posiada dywan wełniany

Główną zaletą jaką odznacza się dywan wełniany jest jego bardzo dobra jakość wykonania. W zależności od producenta i konkretnego modelu, można zakupić dywan w 100 % wykonany z wełny, na przykład z wełny nowozelandzkiej lub brytyjskiej albo posiadający w składzie głównie wełnę. Dywan wełniany wyróżnia ponadczasowe wzornictwo. Dywan wełniany jest rewelacyjnym izolatorem ciepła. Dzięki jego miękkiej, puszystej i przyjemnej w dotyku strukturze, z przyjemnością będziemy się delektować kawą czy herbatką przy stoliku kawowym, pod którym znajduje się taka przytulna ozdoba. Wpływa to dobrze na poczucie wypoczynku i odprężenia. Poza tym dywan wełniany jest bardzo dobrym izolatorem akustycznym. Ma to szczególne znaczenie w blokach i kamienicach.

Kolor i wymiar jaki ma mieć nasz wełniany dywan

Żeby pasował on całościowo kolorystycznie do pokoju, dobrze jest wybrać go i kupić w momencie, gdy już wiemy, jak będzie wyglądać cała aranżacja. Będziemy mieć wtedy pewność, jaki ma spełnić cel nowy dywan wełniany. W jednych pomieszczeniach nadrzędną sprawą będzie optyczne powiększenie lub pomniejszenie pokoju, w innych ma po prostu pasować do całościowej stylizacji. Niektórzy nie lubią za wielu dekoracji w pokoju i wybierając dywan wełniany, będą kierować się tym, że będzie on główną ozdobą w pokoju. Z tego względu, że wełniane modele mają grube, mięsiste, przyjemne runo, na pewno będzie to trafny wybór. Kwestia wyboru wzoru i koloru, to kwestia gustu. W salonach, gdzie jest dużo elementów dekoracyjnych, bardziej estetycznie będzie wyglądać dywan wełniany o jednolitej barwie. Do stylu skandynawskiego bardziej pasują jasne, delikatne odcienie. Z kolei tam, gdzie właściciel urządza wnętrze w stylu industrialnym, loftowym lub klasycznym, ciekawie komponuje się bardziej nasycona barwa, jak bordo czy nawet czerń. Dywany z wełny doskonale sprawdzają się jako typowe dywany do salonu.

Bez względu na to, jaki wzór i kolor będzie mieć nasz nowy nabytek, trzeba zawczasu przemyśleć, jakie ma mieć on wymiary. Czy ma zasłaniać całą podłogę, czy ma być tylko drobną ozdoba podłogową. Jeśli dywan wełniany chcemy umieścić pod stołem, to trzeba pamiętać, że musi on wystawać poza wymiar stołu, aby po odsunięciu krzeseł, dalej estetycznie wyglądało połączenie stołu i dywanu. W takim miejscu tym bardziej trzeba dobrze wybrać kolor, ponieważ podczas jedzenia posiłków z rodziną lub gośćmi, od czasu do czasu jakieś okruchy spadają na ziemię, a niektóre plamy mogą być trudne do usunięcia.
Dywan wełniany nie sprawdzi się ewentualnie, tylko w domach, gdzie są alergicy. Nie chodzi tutaj o alergie na wełnę, a o to, że w tak naturalnym środowisku, które chłonie wilgoć, z łatwością gromadzą się drobnoustroje i roztocza. Poza tym, trudniej go wyczyścić, trzeba zdobyć wiedzę, jakimi środkami można czyścić dywan wełniany, żeby go nie zniszczyć. Jeśli jednak będziemy konsekwentni w utrzymywaniu jego czystości, to nawet alergia czy regularne czyszczenie, nie powstrzyma nas przed jego zakupem.

Dywan wełniany na tle innych gatunków dywanów z pewnością wyróżnia się szlachetnością, elegancją i trwałością. Cena z pewnością jest wyższa niż innego rodzaju dywanów, ale za jakość trzeba po prostu zapłacić więcej. Żeby wydatek związany z zakupem był trochę mniejszy, możemy zdecydować się zamiast na tkany ręcznie, to na produkowany maszynowo dywan wełniany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here