Łazienka

Bycie singlem ma swoje plusy i minusy, wszystko zależy od punktu widzenia. Niewątpliwie jedną z korzyści jest to, że łazienkę i toaletę w swoim mieszkaniu masz bardzo często tylko dla siebie. O komfort trzeba dbać na różne sposoby, dlatego dziś przedstawimy rozwiązania, które Ci go zapewnią. Już teraz zdradzimy, że w łazience nie może zabraknąć suszarki metalowej do rąk. Jakie mamy dla Ciebie rady? Tego dowiesz się z dalszej części naszego poradnika.

Pierwszy dylemat przed jakim staniesz urządzając łazienkę dla siebie jest to, czy wybrać prysznic czy też wannę? Odpowiedź wcale nie jest jednoznaczna, gdyż wszystko zależy od Twoich preferencji, wszak to dla Ciebie łazienka ma być wygodna. Jedni lubią ożywcze prysznice, a inni długie kąpiele w wannie. Jeśli preferujesz od czasu do czasu jedno i drugie, to masz jeszcze trzecia opcję, a mianowicie zabudowaną wannę z dodatkowym panelem prysznicowym. Dzięki temu masz rozwiązanie dwa w jednym i nie musisz wybierać pomiędzy prysznicem i wanną, a jednocześnie przy użytkowaniu prysznica cała łazienka nie jest zmoczona, jak w przypadku korzystania ze słuchawki prysznicowej w tradycyjnej wannie bez dodatkowego zabezpieczenia.

Toaleta, a może również pisuar? Jak urządzić strefę toaletową?

Oczywiście toaleta może być częścią łazienki, np. wydzielona murkiem, a nawet dodatkowymi drzwiami. Tylko po co drzwi jak z toalety korzystasz właściwie wyłącznie Ty? Jest jeszcze jedno rozwiązanie, a mianowicie zastosowanie zarówno toalety, jak i pisuaru. Wtedy ten drugi znajduje się w obrębie łazienki, a toaleta może być zaplanowana i zamontowana za dodatkowymi drzwiami. Dzięki temu zapewnisz także komfort gościom, którzy z Twojej toalety będą korzystać, wszak każdy singiel od czasu do czasu lub częściej szuka jednak towarzystwa. W łazience możesz zaplanować nawet kącik medialny. Możesz postawić w niej gazetnik, a nawet zamontować telewizor. To w końcu Twoje mieszkanie, a mieszkając w pojedynkę masz pewność, że nikt nie będzie pukał do drzwi z pretensją, kiedy raczysz wreszcie wyjść…

Umywalka nablatowa czy montaż ścienny?

Jak jeszcze możesz zadbać o wygodę w Twojej łazience singla? Z pewnością istotne znaczenie będzie miało urządzenie strefy umywalkowej. Samo montaż jest istotny. Zamiast ściennego lepiej wybrać nablatowy. Nie musisz dokupować dodatkowej półki na kosmetyki i wszystkie możesz rozłożyć na blacie, a do dyspozycji masz obie części blatu, przynajmniej do momentu, kiedy nie wprowadzi się do Ciebie partnerka. Oczywiście dla wygody warto wybrać baterię z perlatorem i fotokomórką, a przy okazji dodatkowo ograniczyć wydatki.

Jakich akcesoriów nie może zabraknąć, a z których możesz zrezygnować?

Kluczowe dla komfortu nie tylko w łazience singla są akcesoria. Suszarka metalowa do rąk znacznie ogranicza czas suszenia rąk, a dodatkowo nie musisz pamiętać o wymianie ręcznika przy umywalce, kiedy przychodzą do Ciebie goście. Choć możesz wybrać spośród tradycyjnych suszarek metalowych do rąk, to jednak świetnie sprawdzi się model kieszeniowy. Nie musisz decydować się na suszarkę z filtrem HEPA, choć w ten sposób ograniczysz namnażanie się drobnoustrojów. Jeśli chodzi o dozowniki do rąk, to możesz zdecydować się na najzwyklejszy model stawiany na blacie lub montowany na ścianie. Łokciowy czy bezdotykowy nie będzie Ci potrzebny. Niekonieczny jest również zakup pojemnika na podkładki do WC.

Na koniec chcemy przypomnieć o jednej ważnej kwestii, a mianowicie utrzymywaniu łazienki w czystości. Im lepsze rozwiązania wybierzesz, tym mniej pracy będziesz poświęcać na sprzątanie. Powłoka łatwo czyszcząca w panelu prysznicowym, czy wannie pozwoli umyć te elementy bez detergentów. Ważny jest także dobór właściwych płytek łazienkowych, które powinny być antypoślizgowe i nienasiąkliwe, a najlepiej jak najbardziej plamoodporne. Zdecydowanie sprawdzi się matowy gres, a jeszcze lepiej panele lvt albo podłoga żywiczna. Pamiętaj również, że stosując wentylację mechaniczną możesz uniknąć efektu parowania na szklanych i chromowanych powierzchniach, a zatem dodatkowo zaoszczędzić czas, który zostałby poświęcony na usunięcie smug.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here