łazienka marzeń

Urządzanie łazienki to bardzo ważne zadanie. Powinna ona nie tylko prezentować się atrakcyjnie wizualnie, ale także być funkcjonalna. Jak urządzić taką łazienkę? Z pewnością trzeba wybrać odpowiednie meble łazienkowe, które posłużą na długi czas i sprawią, że korzystanie z łazienki będzie przyjemne. 

Meble łazienkowe – jakie powinny być?

Każdy ma swoją własną wizję wymarzonej łazienki. Nie może zabraknąć w niej stylowych i funkcjonalnych mebli łazienkowych. Aby Twoja łazienka wyglądała stylowo i estetycznie, powinny znaleźć się w niej elementy takie jak:

  • Meble łazienkowe pod umywalkę – jeśli zależy Ci na nowoczesnym wyglądzie, wybierz te wiszące. W małych łazienkach sprawdzą się meble zabudowane aż po posadzkę, dzięki czemu zyskasz dodatkowe miejsce do przechowywania. Jeśli planujesz umieścić tam kosmetyki, warto dokupić organizer do szafki, co pozwoli na utrzymanie porządku.
  • Słupki, półsłupki i wiszące szafki – warto mieć je w swojej łazience. Miejsce do przechowywania jest bardzo ważne. Dzięki temu unikniesz konieczności ustawiania kosmetyków na umywalce, co wygląda nieestetycznie i utrudnia sprzątanie. Wąskie i wysokie słupki można umieścić w każdej, nawet małej łazience. Nie zaburzają estetyki wnętrza i wyglądają bardzo stylowo.
  • Szafki lustrzane – szukasz mebli łazienkowych, które nie tylko ozdobią, ale także optycznie powiększą pomieszczenie? Takie szafki sprawdzą się doskonale.

Odpowiedni materiał – gwarancja trwałości

Wymarzona łazienka powinna pozostać w nienagannym stanie na co najmniej kilkanaście lat. Warto więc wybrać takie meble łazienkowe, które są wykonane z odpowiednich materiałów. Jest to pomieszczenie narażone na wilgoć i uporczywe zabrudzenia, dlatego materiał musi prezentować wysoką jakość i być wytrzymały. Bardzo popularnym materiałem jest płyta MDF, która ma imitować lite drewno. Jest ona pokryta specjalnym materiałem, który chroni meble przed wilgocią. Warto także wybrać meble wykonane z płyty HPL wykonanej z żywicy wysokiej jakości oraz rozdrobnionego papieru. Podobnie jak wcześniej wymieniony materiał, jest ona przygotowana na warunki panujące w łazience, czyli wilgoć i zmiany temperatur. Na uwagę zasługuje także lite drewno, które coraz częściej można zobaczyć w łazienkach. Najlepiej sprawdzi się drewno o małym skurczu i posiadające duże ilości naturalnego oleju, dzięki czemu będzie zabezpieczone przed warunkami panującymi w łazience. Meble wykonane z tego materiału trzeba odpowiednio czyścić i impregnować, dzięki czemu ich żywotność zostanie przedłużona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here