3 niezbędne elementy wyposażenia każdej nowoczesnej łazienki

Tworząc projekt łazienki, czy to takiej w nowym, jak i starym mieszkaniu, zawsze marzymy o tym, aby pomieszczenie to było funkcjonalne i stylowe. Chcemy codziennie z niego z przyjemnością korzystać. Łazienka to miejsce, które odwiedzamy w pierwszej kolejności po wstaniu z łóżka. Powinna wspomóc nas w pobudce i wprawieniu w dobry nastrój. Zależy nam na tym, żeby było w niej przytulnie i ciepło. Komfort użytkowania łazienki w dużej mierze zależy od jej wyposażenia i aranżacji. W nowoczesnym wnętrzu nie może zabraknąć kabiny prysznicowej, baterii natryskowej i funkcjonalnej umywalki.

Kabina prysznicowa

W zasadzie każdemu właścicielowi mieszkania zależy na posiadaniu kabiny prysznicowej. I to niezależnie od tego czy posiada w domu wannę lub nie. Kabina pozwala bowiem na szybkie wykonanie wszystkich czynności higienicznych. Sprawdza się zwłaszcza w małych łazienkach, jednak coraz częściej pojawia się także w dużych pokojach kąpielowych. Na rynku dostępne są najróżniejsze warianty kabin prysznicowych. Można zakupić zestaw, jak również osobno skompletować swój idealny komplet brodzika i ścianek prysznicowych.

Nowoczesne kabiny prysznicowe mogą różnić się sposobem otwierania drzwi. Swoich zwolenników posiadają zarówno drzwi przesuwne, jak i uchylne. Ogromnym atutem współcześnie produkowanych kabin jest możliwość dopasowania ich wielkości i stylu do konkretnej łazienki.

Zestaw prysznicowy do łazienki

Kolejnym niezbędnym elementem wyposażenia nowoczesnej łazienki jest zestaw prysznicowy. Warto mieć świadomość, że w ofercie sprzedawców dostępne są liczne odsłony takich produktów. Dla przykładu sklep TanieZlewozmywaki.pl proponuje zestawy prysznicowe do łazienki w dwóch najbardziej popularnych kolorach: srebrnym i czarnym. Katalog produktów obejmuje:

  • zestawy prysznicowe natynkowe,
  • zestawy prysznicowe podtynkowe,
  • zestawy prysznicowe z termostatem,
  • zestawy prysznicowe z baterią.

Wszystkie modele charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz atrakcyjną ceną. Bardzo ważnym składnikiem takiego zestawu jest deszczownica. Uwielbiają ją zwłaszcza panowie. Pozwala poczuć się jakbyśmy stali pod wodospadem. Takie działanie posiada właściwości odprężające i rozluźniające. Zestaw z deszczownicą to zatem szansa na poczucie się w łazience, jak w SPA.

Kupując zestaw prysznicowy, warto także zwrócić uwagę na sposób odkręcania wody, sposób zamocowania słuchawki prysznicowej oraz sposób przełączania wody pomiędzy deszczownicą a słuchawką. Każdy z nas posiada bowiem swoje własne preferencje, a zestaw prysznicowy powinien być do nich jak najbardziej dopasowany.

Funkcjonalna umywalka z baterią

Na koniec warto wspomnieć o umywalce i baterii łazienkowej. Do wyboru mamy wiele rodzajów łazienkowych baterii umywalkowych: baterie sztorcowe, nablatowe, pod- i natynkowe. Podobnie jest z umywalkami: prostokątne, owalne, okrągłe, półokrągłe duże i małe. To, na jakie modele się zdecydujemy, powinno zależeć przede wszystkim od ilości użytkowników, czyli wielkości rodziny. Gdy z łazienki musi korzystać jednocześnie kilka osób (np. mama z dwójką dzieci), to warto pomyśleć o dwóch umywalkach albo jednym szerszym modelu. W takiej rodzinie sprawdzi się także bateria z ruchomą wylewką. Każdy z domowników będzie mógł w razie potrzeby przekierować strumień wody w swoją stronę.

Godnym polecenia sprzedawcą umywalek i baterii do łazienki jest sklep TanieZlewozmywaki.pl. W jego asortymencie znaleźć można zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne wyposażenie łazienki. Każdy znajdzie coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here