Stolik barowy w nowoczesnym wydaniu

0
334

Stoliki barowe kojarzą się nam często z lokalami pełnymi trunków, a nie z domami. Jednak również w prywatnej przestrzeni mogą doskonale się sprawdzić, jeśli tylko zostaną odpowiednio wykorzystane. Warto przy tym zwrócić uwagę na ich nowoczesne połączenia, które dają jeszcze więcej możliwości aranżacyjnych.

Stolik barowy z krzesłami lub stołkami

Najbardziej klasyczne rozwiązanie, o jakim można pomyśleć, to stoliki barowe z krzesłami i stołkami. Odznaczają się zazwyczaj tradycyjnym kształtem: prostokątny stolik, a wokół niego cztery miejsca do siedzenia. Wykonane z litego drewna prezentują się pięknie we wnętrzu o minimalistycznym charakterze albo w pomieszczeniu, które zostało urządzone z nutą skandynawskiego, naturalnego szyku.

To rozwiązanie sprawdzi się zarówno w małych, jak i w dużych pomieszczeniach. Jeśli jesteś miłośnikiem siedzenie na lekkim podwyższeniu i zależy ci na atrakcyjnym, ale niezbyt ekstrawaganckim wyposażeniu twojej jadalni albo zakątka w kuchni – będzie to rozwiązanie idealne dla ciebie.

Mały kwadratowy stolik barowy

Ciekawym rozwiązaniem do bardzo małej kuchni może być kwadratowy stolik barowy o niewielkich rozmiarach. Sprawdzi się również wówczas, gdy mała przestrzeń jadalna łączy otwartą kuchnię z salonem. Będzie wyglądał w obu tych pomieszczeniach bardzo lekko i minimalistycznie, nie przytłoczy ich i sprawi, że cała przestrzeń wyda się większa i bardziej przewiewna.

Mały kwadratowy stolik barowy można umieścić także na tarasie, gdzie może stać się ciekawą alternatywą względem tradycyjnych mebli ogrodowych. Wybierając przy tym model wykonany z naturalnego drewna, zapewnisz sobie ciekawy wystrój tego zakątka ogrodu.

Stolik barowy z szafką

Kolejnym funkcjonalnym rozwiązaniem, które świetnie zaprezentuje się w otwartych kuchniach połączonych z salonem, jest stolik barowy łączący się z szafką. Zapewni dostęp do dodatkowych półek, na których znajdą się przydatne na co dzień przedmioty, a dodatkowo ciekawi ozdobi i połączy dwie przestrzenie. To praktyczne rozwiązanie dla miłośników minimalizmu, którzy lubią meble spełniające kilka funkcji na raz.

Stolik barowy z szafką może posiadać zarówno małą szafeczkę, która znajduje się tylko z jednej jego strony i stanowi alternatywną podpórkę pod blat względem nogi. Może też posiadać wyższą szafkę, której półki przypominają otwarty kredens, wznoszący się nad blatem. Dzięki takiej różnorodności pozwoli każdemu wybrać najbardziej funkcjonalny według niego mebel.

Nietypowy design

Masz dość minimalizmu i klasycznych, prostych mebli? Jeśli tak ciekawą alternatywą dla ciebie może stać się stolik barowy, którego styl został zainspirowany ciężarówką lub traktorem. Z pewnością urozmaici wnętrze twojego domu i podkreśli jego innowacyjny, nieco ekstrawagancki charakter. Dodaj do niego jeszcze stołki w kształcie siedzisk skuterów, a nikt nie będzie wątpił, że jesteś fanem motoryzacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here