Profesjonalny zbiornik na deszczówkę

Deszczówka – czyli woda pochodząca z deszczu – to surowiec zupełnie darmowy. Możesz wykorzystać ją do wykonania różnego typu prac organizacyjnych, przydomowych, ogrodowych oraz licznych innych. Mycie samochodu, podlewanie krzewów, płukanie kostki brukowej lub inne działania wymagające użycia dużej ilości wody – to idealna okazja, by skorzystać z deszczówki. By móc ją gromadzić i bezproblemowo przechowywać, warto sięgnąć po odpowiednie pojemniki na wodę deszczową. Poniżej udzielamy kilku porad w tym temacie, podpowiadamy jakie rodzaje dostępnych produktów znajdziesz w sklepach oraz po czym poznać zbiornik dobrej jakości, który pozwoli Ci przechowywać duże ilości wody przez długi okres czasu. 

Lokalizacja zbiornika na deszczówkę – kilka praktycznych porad 

Gdzie zlokalizować zbiornik na deszczówkę? To podstawowa sprawa związana z jego zakupem i montażem. Zbiorniki są dużych gabarytów, co pozwala na zgromadzenie dużej ilości wody użytkowej. Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem będzie postawić zbiornik w okolicy dachu, z którego spływająca woda będzie trafiać prosto do jego wnętrza. Jak wskazują specjaliści, to właśnie woda ściekająca ze spadów dachowych potrafi najszybciej napełnić zbiornik do pełna. Dlatego wielu jego właścicieli decyduje się umieścić zbiornik tuż obok krawędzi budynku, blisko zadaszenia. Również wiaty parkingowe, przybudówki oraz inne konstrukcje zadaszenia, które mogą znajdować się na Twoim podwórku, są dobrym źródłem ściekającej wody deszczowej. 

W przypadku zbiorników podziemnych – na przykład tych przypominających zbiorniki na szambo – wybór miejsca lokalizacji przebiega inaczej. Często, umieszcza się takie zbiorniki poniżej poziomu gruntu, w miejscu, w którym będą bezpieczne. Dobrym wyborem jest montaż poniżej chodnika, pod garażem, lub tuż przy ścianie budynku mieszkalnego. Warto pamiętać, że zbiorniki takie gromadzą wodę naziemną z płaskich powierzchni – na przykład podjazdów dla samochodów. 

Ostatni typ zbiorników na deszczówkę, to zbiorniki ozdobne. Są najczęściej ustawiane w okolicy ścian budynków lub w ogrodach, gdzie ich walory estetyczne są wyeksponowane. Wiele spośród zbiorników ozdobnych ma ładnie wyprofilowaną formę, przypominającą duże wazy lub inne naczynia. Najlepiej wypadają zbiorniki ozdobne wykonane z gliny, choć znajdziesz także inne, nie mniej estetyczne materiały.

Jaki rozmiar zbiornika na deszczówkę

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jak duży zbiornik na deszczówkę warto wybrać. Należy pod tym względem kierować się zupełnie indywidualnymi kwestiami. Przede wszystkim – warto ustalić jak dużo wody deszczowej będziesz zużywać. Niektórzy korzystają z niej wyłącznie do podlewania kwiatów i krzewów w ogrodzie. Inni natomiast sięgają po wodę deszczową także do innych prac gospodarczych – mycia samochodu i innych sprzętów oraz urządzeń, mycia podjazdu. Warto także wziąć pod uwagę zamierzoną częstotliwość korzystania z wody deszczowej.

W przypadku zbiorników podziemnych najczęściej wybierane są produkty dużych rozmiarów – o objętości nawet kilku metrów sześciennych. Zbiorniki takie znajdziesz pod linkiem https://szamborambo.pl/zbiorniki-na-deszczowke/. Mniejszymi rozmiarami odznaczają się zbiorniki przeznaczone do gromadzenia wody ściekającej z dachów (choć również w tej kategorii produktów znajdziesz zbiorniki dużych rozmiarów). Najmniejsze są natomiast zbiorniki ozdobne, które są w stanie zgromadzić kilkadziesiąt-kilkaset litrów wody deszczowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here