Jakie cechy powinien posiadać piec wolnostojący na drewno

Kominek to ponadczasowy dodatek do domu lub mieszkania. Jednak obecne trendy sprawiają, że coraz więcej osób rezygnuje z klasycznych pieców z zabudową, które są stosunkowo duże i ciężkie. Na ich miejsce coraz chętniej wybierane są nowoczesne, uniwersalne piece wolnostojące, które odznaczają się szeregiem zalet. Jakie ich cechy powinny zwrócić naszą szczególną uwagę?

Więcej ciepła w domu

Kominki wolnostojące są przede wszystkim bardzo wydajnym i ekonomicznym rozwiązaniem. Doskonale sprawdzają się jako źródło ciepła w mieszkaniu lub domu, ponieważ oddają dużą ilość ciepła do otoczenia. Brak zabudowy sprawia, że szybko i efektywnie ogrzewają powietrze w pomieszczeniu, co przekłada się na zwiększenie komfortu mieszkańców i łatwość utrzymania preferowanej temperatury w okresie zimowym.

Efektywne spalanie

Drugą ważną cechą, która idzie w parze z poprzednio opisaną, jest niezwykle efektywne spalanie drewna w kominkach. Są one wyłożone wermikulitem, który akumuluje ciepło i podwyższa temperaturę panującą w piecu. W efekcie przyczynia się do lepszego (całkowitego) spalania drewna i wytworzenia większej ilości energii, co powoduje lepsze ogrzewanie pomieszczeń.

Jednocześnie powoduje on wypalanie w wysokiej temperaturze sadzy, która nie osadza się na ściankach i szybie paleniska. To z kolei przekłada się na czystsze wnętrze kominka, co na pewno będzie wygodne dla mieszkańców.

Swobodny dostęp

Dużą zaletą kominków wolnostojących jest swobodny dostęp, który oferują. Czy to podczas czyszczenia, czy w czasie konserwacji, kontroli lub ewentualnej naprawy dostanie się do konkretnego elementu nie będzie trudne.

Wyjątkowy wygląd

Nowoczesne kominki wolnostojące na drewno są rozwiązaniem ponadczasowym i bardzo uniwersalnym. Jedną z ich niewątpliwych zalet jest wygląd, który doskonale wpisuje się w każdą stylizację. Będą świetnym dodatkiem zarówno do klasycznych wnętrz, jak i do bardzo nowoczesnych. Pięknie komponują się z industrialnym lub loftowym stylem, w którym harmonijnie łączą się z innymi, metalowymi elementami. Będą pasować także do wnętrz rustykalnych.

Warto przy tym podkreślić, że nowoczesne piece wolnostojące mogą posiadać przeróżne kształty i wielkości. Znajdziesz w nich piece okrągłe i półokrągłe, trójkątne oraz prostokątne. Dzięki temu z łatwością wybierzesz jeden do swojego domu.

Dodatkowe funkcjonalności

Na kominki wolnostojące warto zwrócić uwagę także, jeśli zależy nam na dodatkowych funkcjach, które oferują. Wiele z nich posiada płytę grzewczą, która pozwala na podgrzanie obiadu, bez włączania płyty indukcyjnej czy klasycznej kuchenki gazowej. W niektórych modelach można znaleźć także piekarnik.

Inną ciekawą opcją jest możliwość podłączenia do systemu rekuperacji, co jeszcze bardziej zwiększa efektywność działania pieca. System ten odzyskuje ciepło z powietrza i zawraca do domu, co sprawia, że temperatura w nim jest optymalna. Łatwo ją także podtrzymać. Takie połączenie zmniejsza wydatki na ogrzewanie i pomaga w prowadzeniu ekologicznego i ekonomicznego domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here