Pikowana sofa – do jakich wnętrz pasuje?

0
1421

Istnieją takie meble, które kojarzą się z wygodą i komfortem, a do tego pięknie się prezentują. Gdy już ma się coś tak wspaniałego, warto zadbać i o atrakcyjne otoczenie. Wnętrza, w których sofa pikowana prezentuje się doskonale, to różne aranżacje. Wśród nich i te obecnie najmodniejsze.

Meble podkreślające urok klasycznych wnętrz

Nawet najskromniejsza tego rodzaju kanapa daje wrażenie przepychu. Pasuje do spokojnego, dostojnego, komfortowego klasycznego wnętrza. Wybór sofy pikowanej podkreśla elegancję i ciepło takich aranżacji. Jest to mebel o wyglądzie masywnym, więc teoretycznie może pomniejszać wnętrze. Jeśli jednak wybierze się ją jasną albo na wyższych nóżkach, to sofa nabiera lekkości. Można ją wtedy wstawić i do małego salonu.

Jasna kanapa może być uzupełnieniem salonu w stylu romantycznym. Zbliżony jest do klasycznego, ale więcej w nim lekkości, zwiewności i kobiecego charakteru. Pasują podobne meble, ale w jasnych kolorach. Nawiązaniem do klimatów klasycznych jest też styl glamour. Sofa pikowana idealnie pasuje do tego stylu. Jest piękna i robi wrażenie luksusu, a o to właśnie chodzi. Przy tak ozdobnym meblu wystarczy nieco pasujących drobiazgów dekoracyjnych i będzie wspaniale.

Luksusowa sofa i nowoczesne aranżacje

Styl nowoczesny i sofa pikowana to bardzo dobre połączenie. Dzięki niej taki salon staje się cieplejszy. Jeden z trendów na urządzanie nowoczesnego salonu to wybór jedynie czerni i bieli. Jeśli są inne kolory, to szary albo beżowy. Kanapa jest wtedy zwykle biała albo szara. Wybór sofy pikowanej do takiego wnętrza to idealny pomysł. Lepiej niż większość innych ociepli aranżację.

Inny modny wybór w nowoczesnym wnętrzu to zastosowanie betonu. Pojawia się na podłodze i na ścianach albo na jednym z tych obszarów. Jeśli nie beton czy płyty betonowe, to są to płytki ceramiczne, które go imitują. Łatwo zgadnąć, dlaczego sofa pikowana powinna pojawić się na tle betonu. Powstaje interesujący kontrast. Można go jeszcze wzmocnić, wybierając mebel w wyrazistym kolorze. To dobra opcja, jeśli salon z dużą ilością betonu okaże się zbyt chłodny. Różowa albo bordowa sofa i kilka ciepłych akcentów dekoracyjnych pomogą pozbyć się tego wrażenia. Zielona sofa nie ociepli w takim stopniu, ale za to jest idealna, gdy chce się nawiązać w aranżacji do natury.

W każdej z tych aranżacji kanapa pikowana może w pełni zaprezentować swoje piękno. Jest też ich wspaniałą ozdobą. To aranżacje o różnym charakterze. Część z nich spodoba się wielbicielom klasyki, inne zwolennikom modnych wnętrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here