Do czego stosowana jest renderka przemysłowa?

0
511

Każdy, kto chce szyć dzianinę powinien doskonale wiedzieć, czym jest renderka przemysłowa. Warto mieć na uwadze, że renderka wykorzystywana jest do ozdobnego przeszywania, lamowania, a także podwijania dołów w bluzkach. Należy pamiętać, że maszyna dostępna jest w podklasach do grubego oraz cienkiego szycia. Jest też określana jako interlock oraz dwuigłówka drabinowa. Najlepiej zakupić maszynę u sprawdzonego i renomowanego producenta, który wiele lat działa na rynku i cieszy się pozytywną opinią. Wtedy można mieć pewność, że maszyna będzie sprawna i wysokiej jakości. Ścieg drabinkowy jest cechą charakterystyczną tej maszyny. Z reguły taki ścieg występuje od dołu oraz na górze.

Wyposażenie renderek przemysłowych

Renderki przemysłowe wyposażone są w trzy igły. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że odległość pomiędzy pierwszą oraz trzecią igłą określa rozstaw w maszynie. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem renderki to koniecznie odwiedź stronę maszynymadis.pl/maszyny-przemyslowe/renderki/. Warto dodać, że przeplatacz górny jest odpowiedzialny za ścieg drabinkowy na wierzchniej stronie materiału. Do renderki mogą być przymocowane zwijacze oraz lamowniki.

Przy wyborze lamownika do renderki, należy mieć na uwadze jego sposób montowania. Lamowniki montowane na płasko będą się nadawać do standardowej renderki. Na rynku dostępne są renderki z łożem cylindrycznym oraz renderki płaskie. Zamknięte obwody, takie jak nogawki oraz rękawki będzie łatwiej uszyć przy pomocy renderki z łożem cylindrycznym. Renderka jest niezwykle skuteczna ponieważ nie tworzy typowego ściegu overlockowego oraz nie obcina materiału. Szycie dzianin to ciekawa umiejętność, którą nie jest łatwo pojąć.

Potrzeba lat nauki i praktyki, żeby dojść do dobrego poziomu. Na sam początek nie trzeba kupować drogiej maszyny, ponieważ może się okazać, że szycie bardzo szybko nam się znudzi. Dobrze, jeżeli maszyna będzie miała wbudowany silnik, czyli tak zwany direct drive. Dzięki temu praca będzie nie tylko wydajna, ale również bardzo cicha. Dostępne są też maszyny w wersji automatycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here