Śruby antykradzieżowe – mocowanie i zabezpieczenie przed kradzieżą

0
678

Śruby to podstawowe elementy złączne wykorzystywane w czasie wykonywania różnego typu konstrukcji. Znajdują zastosowanie także przy mocowaniu różnego typu obiektów oraz tworzeniu mniej lub bardziej skomplikowanych urządzeń. Większość wykorzystywanych śrub ma zadanie jedynie łączyć wybrane elementy w spójną całość. Niekiedy stosuje się jednak śruby o specjalnym przeznaczeniu – na przykład przeciwdziałające kradzieży. Poniżej opowiemy o nich nieco więcej.

Śruby antykradzieżowe – kiedy i dlaczego są stosowane

Śruby to elementy trwałe, które pozwalają na przeprowadzenie różnego typu prac montażowych. Niestety, ale wiele urządzeń i części zamontowanych przy użyciu zwykłych śrub można z łatwością rozmontować. W ten sposób łupem złodziei często padają takie urządzenia jak: kamery montowane na elewacjach budynków, felgi aluminiowe w samochodach lub inne stosunkowo drogie przedmioty. By nie narażać się na konieczność ich ponownego zakupu, warto zamontować je, korzystając właśnie ze śrub antykradzieżowych.

Śruby antykradzieżowe mogą znacząco utrudnić kradzież danego przedmiotu, a w wielu sytuacjach całkowicie ją uniemożliwić. Przede wszystkim – czas potrzebny na demontaż takiej śruby jest zdecydowanie dłuższy. Jeśli potencjalny złodziej nie dysponuje odpowiednimi urządzeniami ułatwiającymi rozmontowanie śruby, wówczas kradzież staje się naprawdę uciążliwa.

Śruby zabezpieczające przed kradzieżą – gdzie i jakie kupować?

Czym odróżniają się śruby zabezpieczające? Przede wszystkim – specjalnym typem konstrukcji. W ich budowie znajdują się odpowiednio wyprofilowane łby, wyposażone w specjalne rowki i nacięcia. Niekiedy, łebki posiadają delikatne otwory, a do ich demontażu konieczne jest dysponowanie odpowiednią przejściówką.

Oprócz samych śrub zabezpieczających, w ofercie profesjonalnych sklepów znajdziesz także wkręty, nakrętki oraz inne elementy mocujące. Oferta dostępna w sklepie internetowym: https://mocujemy.pl/ jest dedykowana dla szerokiego grona odbiorców – zarówno kierowców pragnących zabezpieczyć felgi w swoich pojazdach, jak i pracowników firm budowlanych poszukujących zabezpieczeń budowlanych.

Wśród dostępnych typów mocowań znajdziesz rozwiązania jedno- jak i dwukierunkowe. Pierwsze z nich działają wyłącznie zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Mocowania dwukierunkowe stosowane są, gdy konieczny jest dostęp do przymontowanego elementu. Do ich zdemontowania konieczne będzie dysponowanie specjalnymi narzędziami.

Dużą popularnością cieszą się również elementy mocujące projektowane na zamówienie. Wówczas, są one unikatowe i niepodrabialne. Każdy zamawiający klient uzyskuje odmienny rodzaj mocowania, którego demontaż jest niemożliwy dla osób zewnętrznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here