Projektowanie i serwis klimatyzacji przemysłowej – kilka porad w poszukiwaniu kontrahenta

0
325

Klimatyzacja przemysłowa to szczególny typ instalacji. W porównaniu do innych układów klimatyzacji – na przykład samochodowej lub mieszkaniowej – klimatyzacja przemysłowa jest o wiele bardziej rozbudowana i zaawansowana. Jej sprawne działanie jest również bardziej istotne, gdyż ma wpływ nie tylko na komfort pracy osób znajdujących się w danej placówce, ale również wpływa na bezpieczeństwo wszystkich maszyn oraz całego środowiska pracy. Poniżej udzielamy kilku porad skierowanych do osób poszukujących profesjonalnych współpracowników w zakresie klimatyzacji przemysłowej. Dowiesz się na co zwrócić uwagę w czasie przeglądania dostępnych ofert oraz po czym poznać kontrahenta wartego zaufania.

Klimatyzacja przemysłowa – dla bezpieczeństwa i jakości powietrza

Klimatyzacja budynków przemysłowych jest niezwykle ważna. Dostarczanie świeżego, odpowiednio schłodzonego powietrza ma olbrzymi wpływ na panujące w danym zakładzie pracy warunki. Chodzi nie tylko o powietrze wolne od zanieczyszczeń, smogu, bakterii i innych niepożądanych składników – ale również o obniżanie temperatury panującej w danym pomieszczeniu.

Przeglądając oferty dostępnych firm, warto zwrócić uwagę na zakres oferowanych przez nie usług. Kluczowe jest przygotowanie projektu klimatyzacji od podstaw – obejmującego zarówno rozmieszczenie poszczególnych elementów, sposób ich podłączenia i obsługiwania. Realizacja projektu to kolejny ważny etap. Dobrym rozwiązaniem jest wybór firmy, które zajmuje się zarówno projektem jak i jego wdrożeniem. Pozwala to zminimalizować koszty oraz zaoszczędzić na czasie realizacji zlecenia.

Poza tym warto upewnić się, czy interesująca się firma oferuje również usługę serwisowania klimatyzacji. Jest to niezwykle ważne, by firma projektująca zajmowała się również serwisem. Dlaczego? Przede wszystkim – są to ci sami specjaliści, którzy zaprojektowali twój układ klimatyzacji. Znają jego słabe punkty i mocne strony, wiedzą gdzie można spodziewać się wystąpienia potencjalnych usterek oraz znają dokładnie parametry pracy całego układu.

Serwisowanie klimatyzacji przemysłowej

Klimatyzacja przemysłowa wymaga regularnych kontroli oraz w przypadku wystąpienia problemów z jej działaniem – także serwisowania. Przeglądu działania klimatyzacji należy dokonywać dwa razy do roku. Optymalną porą jest okres wiosenny i jesienny. Oczywiście, w przypadku wystąpienia symptomów świadczących o potencjalnych usterkach, należy zdecydować się na przegląd lub serwisowanie od razu.

Jest to niezwykle ważne, gdyż nieserwisowana klimatyzacja przemysłowa nie tylko będzie działać na niskich obrotach, ale może również stanowić zagrożenie dla brygady pracowników. Zalegające się w korytarzach układu klimatyzacji pleśnie i grzyby mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia twoich pracowników.

Usługi serwisowe najczęściej obejmuję czyszczenie oraz dezynfekcję wewnętrznych powierzchni układu, a także najważniejszych jednostek – parownika, skraplacza, filtrów. Często serwisowanie połączone jest z wymianą starych modułów na nowe – do najszybciej zużywających się należą filtry. Ponadto, serwisowanie obejmuje także kontrolę parametrów elektrycznych, kontrolę szczelności oraz uzupełnienia braków w czynniku chłodniczym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here