rzeczy w małym mieszkaniu

Osoby mieszkające w blokach czy kamienicach często mają problem z przechowywaniem swojej odzieży i obuwia. Pokoje są zbyt małe, aby zakupić dużą szafę, w której udałoby się wszystko pomieścić, a ogromna ilość butów znajdująca się w przedpokoju, nie pozwala nam już na swobodne przemieszczanie się. Z tego powodu często musimy wstydzić się przy odwiedzających nas gościach tłumacząc się im, że jest to spowodowane brakiem miejsca. Gorsza sytuacja nastąpi w momencie, gdy nasi znajomi widząc jak to wszystko wygląda, sami zaczną podsyłać nam pomysły na uporanie się z tym problemem. Dlatego najlepszą rzeczą, którą możemy zrobić jest zabranie się za to od razu, nie dopuszczając, by to się zdarzyło.

Gdzie pomieścić odzież zimową?

Jak wiadomo, odzież wierzchnia z uwagi na swoją grubość, zabiera dość dużo miejsca. Kurtki, płaszcze, czapki i szaliki w okresie zimowym ogrzewają nas i nie dopuszczają, abyśmy się przeziębili. W momencie, w którym jednak zima już przeminie, nie wiadomo co z nimi zrobić. Pierwszym dobrym pomysłem jest wykorzystanie wysokości naszego mieszkania. Pawlacze są tego świetnym rozwiązaniem. Nie zabierają nam miejsca potrzebnego do poruszania się, można je śmiało wtopić w kolorystykę mieszkania, a gdy mamy niewymiarowe pomieszczenie, to w wielu sklepach istnieje możliwość zamówienia ich na wymiar. Odpowiednio zamontowane na przykład nad drzwiami wejściowymi świetnie sprawdzą się do przechowywania w nich odzieży zimowej.

Innym sposobem mogą okazać się meble wielofunkcyjne. Ich zaletą jest połączenie kilku funkcji przydatnych w domu, a zarazem oszczędzenie dużo miejsca. Przykładowo, łózko z komodą. Z pewnością wiele rzeczy zimowych może znaleźć swoje miejsce właśnie w takim meblu.

Co zrobić z butami?

Kolejnym dość istotnym problemem jest obuwie porozstawiane po całym przedpokoju. Aby zminimalizować ilość niepotrzebnych par, wystarczającą rzeczą będzie zakup szafki na buty. Dla oszczędzenia jeszcze większej ilości miejsca oraz by uniknąć dodatkowych kosztów, przydatna może okazać się szafka na buty z siedziskiem. Będąc w jej posiadaniu można z łatwością ubrać i zawiązać swoje obuwie na siedząco, nie musząc przy tym zaopatrywać się w dodatkowe krzesełko lub stołek. Jest to szczególnie istotne w małych przedpokojach, w których miejsca jest na tyle mało, że nie mamy gdzie założyć butów nawet na stojąco.

szafka na buty z siedziskiem

Nie mając miejsca nawet na szafkę do butów, inną możliwością może okazać się stworzenie naściennej półki. Do jej wykonania potrzebne będą dwa wsporniki, które mocujemy do ściany a następnie kładziemy na nich kawałek blatu lub płyty drewnopodobnej.

Inne, powszechne sposoby na zaoszczędzenie miejsca

Nie tylko buty i ubrania mają wpływ na zatłoczenie w naszym mieszkaniu. Często sporym kłopotem są drzwi, które otwierane do wewnątrz pomieszczenia zabierają dużo miejsca. Jeżeli więc to możliwe, warto zainwestować w drzwi przesuwne lub składane.

Natomiast, zamiast specjalnej półki na klucze i dokumenty, ciekawą opcją jest zamontowanie tablicy perforowanej na ścianie, dzięki której będziemy mieli wszystkie potrzebne nam przed wyjściem dokumenty w jednym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here