dekoracje

Z pewnością nie raz słyszałeś, że kuchnia jest sercem każdego domu. To właśnie w niej domownicy wspólnie przygotowują posiłki oraz spędzają czas. Podobnie jak w innych pomieszczeniach jej aranżacja powinna być dokładnie przemyślana. Pomieszczenie powinno wyróżniać się nie tylko przestronnością i funkcjonalnością, ale także przytulnością. Dlatego warto zdecydować się na atrakcyjne dekoracje, które nadadzą niepowtarzalnego charakteru. Jak ozdobić pustą ścianę w kuchni? Oto tanie i szybkie pomysły na domowe dekoracje!

Niebanalna tapeta

Kiedyś tapeta była niezwykle powszechna. Można ją było znaleźć dosłownie w każdym mieszkaniu. Na przestrzeni lat jednak dużo osób zdecydowało się na przeprowadzenie remontu i pokrycie ścian farbami w różnorodnych kolorach. Nie oznacza to jednak, że tapety stanowią mało popularne rozwiązanie. Bez wątpienia jest to niezwykle ciekawa propozycji dekoracji do kuchni, ale nie tylko. Wystarczy pokryć jedną ze ścian, najlepiej główną tapetą w dość niekonwencjonalny wzór, dzięki czemu pomieszczenie będzie bardziej wyraziste i z pewnością zapadnie w pamięć odwiedzającym gościom.

Wielofunkcyjna farba tablicowa

Zdecydowanie jedną z ciekawszych propozycji ozdób jest nadal zyskująca popularność farba tablicowa. Przede wszystkim wyróżnia się niezwykłą praktycznością, gdyż można na niej m.in. zapisać listę produktów do kupienia, ale także domowe przepisy na smakowite dania czy po prostu dać się ponieść w swojej głęboko skrywanej wyobraźni i narysować artystyczne dzieła, przedstawiające ulubione dania kulinarne. Na wykorzystanie potencjału ściany pokrytej farbą tablicową jest naprawdę wiele, nie sposób wymienić wszystkie. Jednak co najważniejsze farba tablicowa bez wątpienia pozytywnie wpłynie na odbiór pomieszczenia, nadając mu indywidualnego charakteru, a zarazem podkreślając, że pomieszczenie nieustannie tętni życiem.

Wysokiej jakości plakaty dekoracyjne

Od kilku lat plakaty dekoracyjne stanowią niezwykle popularny sposób na zagospodarowanie nagiej ściany zarówno w pomieszczeniach domowych, jak i usługowych. Mogłoby się wydawać, że sprzedaży znajdą się jedynie ozdoby do sypialni czy salonu. Nic bardziej mylnego! Wiele sklepów internetowych, w tym również Scandi Poster oferuje naprawdę wiele posterów, które doskonale spełnią się w roli ozdoby do kuchni. Zazwyczaj przedstawiające korzystnie przedstawione produkty spożywcze, ale także kultowe prace Andy’ego Warhola czy minimalistyczne ujęcie kawy, w oryginalny sposób dopełniają charakter każdej kuchni, niezależenie od panującego w niej stylu wnętrzarskiego.

Nowoczesna farba magnetyczna

Oprócz farby tablicowej na rynku można zakupić również farbę magnetyczną, czyli specjalną emulsję, dzięki której nagą ścianę można wykorzystać w dokładnie taki sam sposób jak zewnętrzną stronę drzwi lodówki. Powłoka, która powstaje po wyschnięciu farby, zawiera w sobie drobinki żelaza, dzięki czemu przyciąga wszystko, co magnetyczne. Można na niej zawiesić notatki, zdjęcia, przepisy z gazet, ale także różnorodne akcesoria, takie kubki czy przyprawy. Niemniej warto znaleźć wtedy półki, z magnetycznymi uchwytami. Tego typu niebanalna, nowoczesna i niezwykle funkcjonalna dekoracja z pewnością skradnie serce domownikom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here