Pomysły na porcelanowy prezent dla babci

Porcelana ciągle cieszy się popularnością, zarówno wśród osób młodszych, jak i starszych. Osoby w podeszłym wieku uwielbiają ją nie tylko za walory funkcjonalne i estetyczne, ale również za wspomnienia. Bowiem w dawniejszych czasach porcelanowy serwis obiadowy wyciągano na szczególne okazje. Zatem jeśli szukamy idealnego pomysłu na prezent dla babci, to z całą pewnością warto postawić na porcelanę. Co ciekawe, wcale nie musimy kupować całego zestawu. W dobrym sklepie artykuły porcelanowe dostępne są bowiem na sztuki.

Filiżanki z akcentem muzycznym

Jeśli nasza babcia jest fanką muzyki klasycznej, to z całą pewnością trafionym prezentem będzie zakup filiżanki ze zdobieniem muzycznym. Do wyboru są klasyczne kubeczki z dekoracją lub oryginalne filiżanki, których kształt inspirowany jest akcentami muzycznymi. Jeśli chodzi o dekoracje na filiżankach, to dostępne są chociażby wzory przedstawiające: nuty, pięciolinię, zapisy nutowe, instrumenty muzyczne (np. skrzypce, klawiaturę fortepianu). Zachwyt starszej osoby wzbudzi filiżanka z uchwytem w kształcie klucza wiolinowego.

Godne uwagi są kolekcje pochodzące od nazwisk znanych polskich kompozytorów, takich jak: Fryderyk Chopin, Karol Szymanowski, Stanisław Moniuszko, Feliks Nowowiejski, Henryk Wieniawski, Artur Rubinstein, Wojciech Kilar, Krzysztof Penderecki, Henryk Mikołaj Górecki. Do wyboru są modele z czarnymi lub złotymi zdobieniami. Zestaw obejmuje zazwyczaj filiżankę ze spodkiem. Do niektórych egzemplarzy dodano także talerzyk deserowy.

Porcelana obiadowa na sztuki

Na tle całej masy zalet porcelany, można wyróżnić jedną drobną wadę – jest ona bardzo delikatna. W związku z czym zdarzają się sytuacje, że po prostu ulega stłuczeniu. Warto podpytać babcię, czy nie brakuje jej jakiegoś elementu zestawu obiadowego. Uzupełnienie takiej luki na pewno sprawi jej radość.

W sklepie otoporcelana.pl można zakupić serwis obiadowy na sztuki. W asortymencie sprzedawcy dostępne są:

  • filiżanki i spodki,
  • kubki,
  • czajniki,
  • cukiernice,
  • mleczniki,
  • etażerki i owocarki,
  • talerze i półmiski,
  • salaterki,
  • bulionówki i spodki,
  • wazy.

Do wyboru jest wiele atrakcyjnych kolekcji, takich jak: Agawa Gold, Antonio Platin, Antonio Gold, Flisty, Jesień, Julia Gold, Julia Platin, Martha Gold, Martha Platin, Madera, Majorka, Olimpia, Rajski Ogród, Serko, Weronika White. Warto wiedzieć, że sklep proponuje porcelanę białą, którą można zastąpić brakujące elementy posiadanego już zestawu, jak również stylowe artykuły porcelanowe, które mogą być zaczątkiem nowego, niezwykle reprezentacyjnego kompletu obiadowego lub kawowego.

Porcelana z motywami świątecznymi

Równie trafionym pomysłem na prezent dla babci może okazać się zakup porcelany świątecznej. W opcji są zestawy dedykowane takim świętom, jak: Boże Narodzenie i Wielkanoc. Jeśli chodzi o uroczystości grudniowe, to do wyboru jest porcelana z gwiazdą betlejemską, stroikiem bożonarodzeniowym, Świętym Mikołajem lub bałwankiem.

Otoporcelana.pl zapewnia bezpieczną dostawę zamówionych produktów oraz oferuje możliwość odbioru osobistego (w Katowicach, na ulicy Porcelanowej 23, bud A4. Przy odbiorze osobistym nie ponosi się dodatkowych kosztów. Poza tym warto wiedzieć, że paczki o wartości powyżej 200 zł objęte są darmową wysyłką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here