meblościanka do pokoju z szafą

Żyjemy w czasach, w których coraz częściej modne stają się elementy retro, których nigdy nie posądzalibyśmy o możliwość powrotu do łask. Dotyczy to nie tylko ubioru czy sztuki, ale coraz częściej także elementów wystroju wnętrz. I tak meble, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu chętnie po prostu wyrzucaliśmy na śmietnik, zastępując je przywiezionymi z zagranicami, nowoczesnymi rozwiązaniami dziś okazują się łakomym kąskiem dla wielu dekoratorów. Chyba żaden inny mebel nie kojarzy się nam tak jednoznacznie z epoką minioną jak poczciwa meblościanka. Ale czy jedynie sentyment powoduje, iż te niepozorne meble, ponownie goszczą w naszych mieszkaniach? Okazuje się, że nie!

Meblościanka do pokoju z szafą

Dobrze wykonana meblościanka z szafą może być nie tylko elementem ozdobnym wyróżniającym dane wnętrze, ale meblem niezwykle praktycznym. Nie tylko pozwalają pomieścić na swoich półkach liczne przedmioty, ale także, co ważne szczególnie w małych mieszkaniach, gdzie liczy się każdy metr kwadratowy, tworzyć oddzielne powierzchnie użytkowe w obrębie jednego pokoju. Przykładowo włożona meblościanka do salonu z aneksem kuchennym może oddzielić część wypoczynkową od tej, w której przyrządzamy posiłki dla całej rodziny. Z jednej strony położyć możemy na niej książki i akcesoria elektroniczne a z drugiej przyrządy kuchenne i świeże owoce. Meblościanka do pokoju dzieci będzie równie dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy nie możemy sobie pozwolić na dwa osobne pokoje dla rodzeństwa. Da każdemu z dzieci potrzebną przestrzeń, nie zagracając dodatkowo dostępnej przestrzeni.

Wraz z rosnącą popularnością meblościanek, stały się one na tyle różnorodne, że dziś każdy powinien znaleźć taką, która pasować będzie do jego wnętrza. Coraz częściej bogatą ich ofertę znajdziemy nie tylko w komisach czy na giełdach staroci, ale także w popularnych sklepach meblowych, które zdaje się również zaczęły dostrzegać ten trend. Dla najbardziej wymagających, również stolarze meblowi posiadają z roku na rok coraz ciekawsze pomysły na indywidualnie zaprojektowane, najbardziej solidne meblościanki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here