Maszyny niezbędne w firmie sprzątającej

Jeśli prowadzisz firmę sprzątającą albo dopiero myślisz o rozpoczęciu pracy w tej branży, z pewnością zastanawiasz się, w jaki sposób możesz usprawnić i ułatwić sobie pracę – albo swoim podwładnym. Jedną z najlepszych metod jest inwestycja w wysokiej jakości maszyny czyszczące. Sprawdź, dlaczego warto z nich skorzystać i w które z nich zainwestować.

Dlaczego profesjonalne maszyny czyszczące są świetną inwestycją?

Pewnie zastanawiasz się, co takiego jest w maszynie czyszczącej, że myje lepiej niż człowiek, który ma do wykorzystania wyłącznie siłę własnych rąk. Być może, jeśli jesteś początkujący w tej branży, odnosisz wrażenie, że to tylko niepotrzebny wydatek.

A jednak to nieprawda. Inwestycja w maszynę czyszczącą do posadzek jest opłacalna przede wszystkim dlatego, że pozwala na ogromną oszczędność czasu i środków myjących. Maszyny są wydajne pod względem dozowania wody i wystarczy kropla detergentu, aby dokładnie umyły podłogę. Mycie ręczne wymagałoby znacznie większej jego ilości. Jednak co najważniejsze, mycie ręczne pociąga za sobą ogromne koszty pracownicze – jedna czy dwie osoby muszą poświęcić cały dzień na to, aby wyczyścić taką samą powierzchnię z taką samą dokładnością jak maszyna… ale ona zrobi to w godzinę czy dwie. Dzięki temu pozwoli ci zaoszczędzić czas, a w konsekwencji również pieniądze.

Nakład pracy i renoma firmy

Zwróć także uwagę na siłę, z jaką pracuje maszyna czyszcząca do podłóg. Szorowane z wysoką szybkością posadzki są znacznie lepiej umyte niż takie, na których stosowane jest wyłącznie czyszczenie ręczne, przy pomocy mopa. Mniejszy nakład pracy i lepsze wyniki to z pewnością coś godnego uwagi. Dodatkowo w oczach klientów twoja firma wyda się bardziej profesjonalna, jeśli będzie lepiej doposażona.

Jakie typy maszyn czyszczących powinny zwrócić twoją uwagę?

Istnieją różne rodzaje maszyn czyszczących, dedykowane różnym powierzchniom. Decydując się na ich zakup, powinieneś jednak w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na dwa ich rodzaje.

  1. Maszyny czyszczące do podłóg o klasycznej budowie przypominającej pojazd prowadzony ręcznie lub samojezdny. Zazwyczaj mają spore rozmiary i dwa zbiorniki – na wodę czystą z detergentem oraz na wodę brudną. Myją i zbierają zabrudzoną wodę, pozostawiając posadzkę czystą i niemalże suchą, co ogranicza możliwość jej szybkiego ponownego zabrudzenia albo poślizgnięcia się na niej. Są idealne do dużych powierzchni i w zależności od modelu pracują dzięki akumulatorom albo podłączeniu na kablu do kontaktu.
  2. Pionowe szorowarki ręczne zazwyczaj stosowane są na małych przestrzeniach i pracują dzięki stałemu zasilaniu z gniazdka. Często można je ustawić pod wieloma kątami, dzięki czemu pozwalają na umycie nawet niskich przestrzeni – na przykład pod schodami. Niestety zazwyczaj szorowarka do posadzek nie posiada zbiornika na brudną wodę, dlatego jest przy niej nieco większe niebezpieczeństwo poślizgnięcia oraz ponownego, szybkiego zabrudzenia posadzki.

Każda z tych maszyn może być bardzo użyteczna. Jeśli jednak dopiero zaczynasz swoją działalność w branży sprzątającej, możesz nie wiedzieć, która będzie idealna dla ciebie na początek. W takim przypadku pomoże ci wypożyczalnia maszyn czyszczących, dzięki której wypróbujesz różne modele w praktyce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here