Gdzie i czemu wykorzystać rolety plisy

Rolety plisy to jeden z ciekawych rodzajów rolet, który jest szczególnie chętnie wykorzystywany w domach, ale również w przedsiębiorstwach. Rolety tego typu odznaczają się charakterystyczną budową, która dodaje im ozdobnego charakteru. Jednocześnie sprawia, że mogą być bardzo funkcjonalne. Poznajmy zatem ich największe zalety.

Jakimi roletami są plisy?

Rolety plisy, których przykłady można zobaczyć pod adresem https://rolety24.net/plisy, są szczególnie chętnie wykorzystywane w pomieszczeniach, w których zależy nam na zachowaniu minimalistycznego stylu, a jednocześnie na drobnych dodatkach ozdobnych. Dlaczego tak się dzieje?

Przede wszystkim ze względu na to, że są roletami o unikatowej budowie. Mimo że tak samo jak inne rodzaje rolet można je zaliczyć do minimalistycznych elementów wystroju, są też ciekawym dodatkiem ozdobnym za sprawą materiału, który jest pozaginany w elegancką harmonijkę. Zamiast więc tworzyć płaską powierzchnię na szybie, nadają jej ciekawej faktury i trójwymiarowości.

Plisy na wszystkie rodzaje okien

Bardzo ważną cechą rolet typu plisy jest możliwość umieszczenia ich na wszystkich rodzajach okien. Dzięki temu, że plisy znajdują się w specjalnych prowadnicach, który trzymają je przy ramach, a ich przesuwanie jest niezwykle swobodne i może odbywać się zarówno od góry, jak i od dołu, ich zastosowanie jest uniwersalne. Możemy zdecydować się na ich instalację na oknach pokojowych czy kuchennych, balkonowych, a nawet dachowych. W tym ostatnim przypadku nie będą odstawać, co czyni z nich doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają poddasze.

W których pomieszczeniach wykorzystywać plisy?

Na to pytanie możemy odpowiedzieć bardzo szybko: we wszystkich! Plisy to ten rodzaj rolet, który sprawdza się w sypialni, salonie, gabinecie, kuchni, a nawet pomieszczeniach biurowych. W każdej przestrzeni roleta plisa będzie dodawać ciekawego charakteru oknu i sprawi, że sterowanie ilością światła będzie bardzo wygodne.

Plisy można wykorzystywać także w wielu nowoczesnych aranżacjach. Jak już wspomnieliśmy, są idealne w przypadku prostych, minimalistycznych wystrojów wnętrz, do których pragniemy dodać odrobinę ciekawego i unikatowego designu. Sprawdzają się jednak także w nowoczesnych wystrojach industrialnych i loftowych. Mogą być pięknym dodatkiem do romantycznego pomieszczenia, w którym dodają nastroju i pomagają stworzyć intymną atmosferę. Z kolei w biurze będą wyglądać gustownie i skromnie.

Plisy, które ustawisz tak, jak chcesz

Ogromną, wspominaną już przez nas zaletą rolet typu plisy jest możliwość ich dowolnego ustawiania względem okna. Rolety tego rodzaju mają zazwyczaj dwa uchwyty, zamontowane na dole i na górze. Nie posiadają kasety, a po złożeniu tworzą ciasną harmonijkę, którą możemy umieścić w zależności od preferencji na dole albo na górze szyby.

Dzięki takim szerokim możliwościom plisy są idealne jako dodatek do pomieszczeń, w których ilość światła ma ogromne znaczenie. Można dzięki nim regulować, ile promieni wpadnie do środka, a nawet na jakiej wysokości, co na pewno będzie niemałą zaletą dla wielu osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here