czym zrobić dziurki w kartce papieru?

Dziurkacze należą do rodzaju narzędzi, które są bardzo często wykorzystywane podczas prac biurowych. Przydają się wszędzie, zarówno w domu, w szkole, jak i w biurze. Podstawowym zadaniem dziurkacza jest tworzenie otworów w papierze, dzięki którym papier można wygodnie umieścić w segregatorze. Dziurkacze w sklepach występują w różnych wersjach. Najczęściej wybierane są dziurkacze metalowe i proste.

Biurowy dziurkacz metalowy

Metalowy dziurkacz znajdziemy praktycznie w każdym biurze i domu. Alternatywą dla tego rodzaju dziurkacza, są dziurkacze wykonane z plastiku. One zdecydowanie lepiej sprawdzają się w domu. Metalowy dziurkacz charakteryzuje się niesamowitą solidnością, trwałością, dzięki temu taki sprzęt może posłużyć przez wiele lat.

Modele dostępne na rynku cieszą się funkcjonalnością, ale i ciekawym designem. Różnorodność sprawia, że każdy może wybrać sprzęt, który sprosta jego oczekiwaniom. Dziurkacz stanowi praktyczny sprzęt biurowy, ale i jest ozdobą pomieszczenia biurowego.

Dziurkacze biurowe dla dzieci

Dziurkacz elektroniczny

Nowością na rynku jest dziurkacz elektroniczny. Dedykowany jest osobom, które uwielbiają nowinki techniczne. Ten rodzaj dziurkacza maksymalnie ułatwia prace biurowe, a przy okazji minimalizuje czas poświęcony na ich wykonanie.

Dziurkacz elektroniczny może być zasilany bateriami lub prądem. Praca z pomocą takiego sprzętu jest szybka i nie trzeba podczas niej się namęczyć. Droższą wersją jest dziurkacz zasilany prądem, jednak wiele osób uważa, że jest wart swojej ceny. Głównie ze względu na wygodę. Zwłaszcza jak mamy dużo kartek do dziurkowania.

Rozmiar dziurkacza biurowego

Dziurkacze są dostępne w sklepach w kilku rozmiarach. Najpraktyczniej jest mieć kilka wersji w domu lub biurze. Jeżeli nie mamy takiej możliwości, należy się zastanowić w jakim formacie kartki najczęściej dziurkujemy. Standardowa wersja dziurkacza to taka, która posiada dwa ostrza, które tworzą otwory o średnicy 5,5 mm. Odległość pomiędzy dziurkami wynosi 80 mm. Kartki papieru z takimi dziurkami pasują do standardowych segregatorów, które mają dwa ringi.

Przeczytaj też: https://www.postepyrobie.pl/przybory-szkolne-co-kupic-dziecku-do-szkoly/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here