Drzwi harmonijkowe

Wybór drzwi wewnętrznych nie jest rozwiązaniem tak prostym jak mogłoby się początkowo wydawać, bowiem pod rozwagę wziąć należy wiele czynników – nie tylko ich szerokość, wysokość, czy też materiał z jakiego mają one zostać wykonane, ale także ich rodzaj. Tych bowiem na rodzimym rynku jest niemało. Aby nie powodować u naszych czytelników jeszcze większego zamętu, dziś postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się dwóm rodzajom drzwi chętnie kupowanych przez naszych konsumentów. Chodzi mianowicie drzwi harmonijkowe oraz przesuwne.

Kiedy warto sięgnąć po pierwsze z nadmienionych rozwiązań? Naszym zdaniem sprawdzi się ono wręcz doskonale w przypadku mieszkań i domów relatywnie przestrzennych, w których to znajdzie się miejsce na wyrób oparty na kilku skrzydłach wykonanych typowo z PVC, polistyrenu lub też płyt wiórowych. Pomimo, iż wyrób taki najczęściej stosowany jest w pokojach dziecięcych, garderobach oraz pomieszczeniach gospodarczych, to nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy położyli temu trendowi kres i zdecydowali się na zakup drzwi harmonijkowych do salonu lub też sypialni! Jeżeli tylko nabędziemy wyrób w renomowanym sklepie internetowym lub stacjonarnym, będziemy mogli być przekonani co do wysokiej jakości ich wykonania oraz będziemy mieli gwarancję, że nawet przy regularnym użytkowaniu produkt taki będzie nam służył przez wiele kolejnych lat bez konieczności wymiany na nowy. Warto także w tym miejscu nadmienić, iż z uwagi na materiał z jakiego powstają, drzwi harmonijkowe są wyrobami zauważalnie tańszymi od swoich przesuwnych odpowiedników, a więc idealnie wpiszą się w potrzeby osób o ograniczonym budżecie do wygospodarowania na wykończenie przestrzeni mieszkalnej.

Drzwi przesuwne to z kolei idealne rozwiązanie jeżeli chodzi o niewielkie pomieszczenia, w których tradycyjne produkty uchylne mogłyby tarasować przejście, zajmować zbyt wiele miejsca, czy w końcu uszkadzać meble albo elementy dekoracyjne. Omawiane produkty świetnie sprawdzają się także w sytuacji, gdy naszym celem jest zabudowa wnęki lub też gdy marzą nam się elegancko prezentujące się oraz wysoce użyteczne drzwi do garderoby. Sam ich montaż nie stanowić będzie problemu nawet dla niedzielnych majsterkowiczów, bowiem w zestawie ze skrzydłem (które to może być tak pełne jak i posiadać dodatkowe elementy szklane) otrzymamy także wózek z kółkami, specjalnie dostosowaną do specyfiki produktu prowadnicę, jak również elementy blokujące, dzięki którym będziemy mogli mieć pewność, że skrzydło nie będzie wypadało nawet przy regularnym użytkowaniu czy też przy wykonywaniu dynamicznych ruchów. Drzwi przesuwne eksperci dzielą typowo na dwie główne kategorie, a mianowicie – na drzwi chowane w ścianie, a także naścienne, w przypadku których prowadnicę montuje się na zewnątrz ściany, nie natomiast w jej wnętrzu. Opisywany wyrób jest nieco droższy od produktu harmonijkowego, jednakże zapewnia także zauważalnie większą trwałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne, co dla niejednego właściciela domu czy też mieszkania może stanowić aspekt kluczowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here