Doniczki do domu

Rośliny domowe są stałymi towarzyszami prawie każdej gospodyni domowej. Kwiaty sprawiają, że nasze życie staje się bardziej kolorowe, przytulne i orzeźwiające dzięki swoim pachnącym kwiatom. Kiedy zdecydujesz się na posiadanie kilku roślin domowych w swoim domu, musisz kupić doniczki. Doniczki to nie tylko niezbędne akcesorium, ale również wspaniała dekoracja. Za pomocą donic można nadać ton całemu stylowi pomieszczenia, postawić kluczowe akcenty, nadać poczucie kompletności głównej idei rozwiązania stylistycznego.

Doniczki do domu

Doniczki do domu

Jeśli kupisz roślinę w sklepie, musisz ją od razu przesadzić, z wielu powodów. Doniczki, w których sprzedawane są rośliny w centrach ogrodniczych, służą zazwyczaj tylko do transportu. Są one krótkotrwałe, nieatrakcyjne i niewygodne dla rośliny. Twoje zwierzę jest narażone na ryzyko zachorowania lub śmierci, jeśli pozostanie w doniczce przez dłuższy czas. Ja często mówi jak piękny kwiat był gdy ty kupowałeś je i jak szybko ono poddawał się infestacja gdy ono ruszał się w twój dom. Ważne jest również, aby przy zakupie rośliny uaktualnić informacje na temat pokrycia podłoża. Często rośliny nie są sadzone w glebie, której potrzebują, ale są zanurzone w wierzchniej warstwie gleby, która jest bardzo słaba w zatrzymywaniu wilgoci. Kurczy się w monolit i nie jest to łatwe zadanie, aby uwolnić roślinę z jego skalistego uścisku.

Donice do salonu

Donice do salonu

Wiele roślin pokojowych nie potrzebuje dużych donic i może być wygodnie umieszczonych w małych doniczkach. Jeśli zamierzasz uprawiać małą roślinę pokojową o bujnej koronie liści, taką jak pelargonia lub gloxinia, potrzebujesz małych doniczek o pojemności od pół litra do trzech, w zależności od wielkości rośliny. Jeśli jednak zamierzasz uprawiać monstery, fikusy lub koniczyny, będziesz potrzebował większych doniczek. Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę jest średnica u podstawy i na górze doniczki oraz wysokość produktu. Parametry doniczki będą zależały od rodzaju systemu korzeniowego rośliny. Wysokość wazonu jest równa jednej trzeciej wysokości kwiatu. Jeśli zdecydujesz się na wysoki, wąski wazon, upewnij się, że doniczka jest solidna i że masywne liście rośliny nie przewrócą doniczki.

Doniczka bonsai

Doniczka bonsai

Kolejnym kryterium wyboru donicy jest jej średnica. Im większa masa liściowa rośliny, tym większa powinna być średnica doniczki. Przy wyborze doniczki obowiązuje pewna zasada. Dwie trzecie wysokości kwiatu równa się średnicy doniczki. Tak więc doniczka o średnicy około dwudziestu centymetrów będzie odpowiednia dla roślin o wysokości od trzydziestu do stu centymetrów. Przy wyborze donicy dla mirtopodobnego kwiatu wewnętrznego, czyli rośliny o szerokiej, gęstej koronie, która wyróżnia się rozłożystością, należy wziąć pod uwagę średnicę donicy u podstawy, która powinna wynosić co najmniej jedną trzecią wysokości rośliny, w przeciwnym razie roślina będzie bardzo niestabilna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here