Podgrzewacze wody przepływowe

Przepływowe podgrzewacze wody to urządzenia często wybierane przez polskich odbiorców. Sięgają po nie osoby urządzające swoje mieszkania i domy, którzy pragną wyposażyć je w urządzenia wysoce komfortowe i łatwe w obsłudze. Pod tym względem, podgrzewacze przepływowe sprawdzają się idealnie – nadają się zarówno do podgrzewania całej wody użytkowej wykorzystywanej w danym gospodarstwie, a także do obsługi wybranych, konkretnych punktów ujścia wody. Poniżej skupiamy się na kluczowym parametrze dostępnych podgrzewaczy – czyli na ich mocy. Wskazujemy jaki silne urządzenia warto wybrać, jeśli zależy Ci na uzyskaniu podgrzewacza idealnie dopasowanego do swoich potrzeb. 

Moc podgrzewaczy przepływowych – ergonomia i ekonomia pracy 

Wybierając urządzenie do swojego miejsca zamieszkania, warto dokładnie przyjrzeć się specyfikacji dostępnych modeli. Kluczowa jest oczywiście moc, z jaką pracują. Od razu zaznaczamy, że nie należy wybierać urządzeń ani przesadnie silnych, ani zbyt słabych. Oba rozwiązania są złym pomysłem i mogą przysporzyć nie lada problemów. Urządzenie ze źle dobranym poziomem mocy nie będzie maksymalnie wykorzystywać swoich zdolności. Jego praca będzie nieekonomiczna i niezbyt wydajna. Urządzenia takie szybko ulegają awariom, a ich żywotność jest znacząco ograniczona. 

Dla maksymalnego komfortu pracy warto wybrać urządzenia posiadające odpowiednio dobraną moc. W ten sposób będziesz mieć pewność, że podgrzewacz nie pracuje ani za słabo, ani zbyt intensywnie. Polecamy zwłaszcza wybór podgrzewaczy z oferty Bridom, w której znajdują się produkty przeznaczone do zasilania najróżniejszych miejsc i sprzętów https://www.bridom.pl/podgrzewacze-wody/przeplywowe-elektryczne-podgrzewacze-wody.

Moc podgrzewaczy a ich wykorzystanie 

Jak wybierać moc podgrzewaczy przepływowych? Zacznijmy od tego, że wszystko zależy od miejsca, w którym urządzenie zostanie zamontowane, a także od punktu ujścia wody, które będzie obsługiwać. W przypadku podgrzewaczy dedykowanych do umywalki wybór najczęściej pada na urządzenia o mocy na poziomie około 3,5 kW. Nieco silniejsze urządzenia należy wybierać do obsługi zlewozmywaków – na poziomie nawet 5,5 kW. Oczywiście, im większy zlewozmywak i im większa liczba jego komór, tym silniejszy podgrzewacz będzie potrzebny. 

Do rzadko użytkowanym kabin prysznicowych – na przykład tych montowanych w ogrodach lub domkach letniskowych – wykorzystuje się podgrzewacze o mocy 5,5 kW. Do standardowych łazienkowych kabin warto wybierać podgrzewacze na poziomie 12 kW. Do obsługi wanny będzie natomiast konieczne jeszcze intensywniejsze urządzenie – o mocy 18 kW.

Oczywiście, dodatkowe sprzęty zwiększają Twoje zapotrzebowanie na moc. W przypadku kabin wyposażonych w deszczownicę warto sięgnąć po podgrzewacze o nieco zwiększonej sile oraz wydajności – nawet 24 kW lub więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here