płytki

Płytka to najtrwalszy materiał, jaki może znajdować się na domowej podłodze. Płytki podłogowe sprawdzają się też w pomieszczeniach o zwiększonym natężeniu ruchu, czyli w zakładach pracy, lokalach usługowych, przychodniach, szkołach. Są trwałe, nie rysują się i można bez najmniejszego problemu utrzymać je w czystości. Warto wiedzieć, że w sprzedaży dostępnych jest całe mnóstwo kolekcji płytek podłogowych, które zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Wielkości płytek podłogowych

Jednym z podstawowych kryteriów wyboru płytki podłogowej jest jej wielkość. Producenci wprowadzają na rynek płytki w szerokiej palecie wymiarów. Każdy znajdzie coś dla siebie. W opcji są zarówno mozaiki, małe, kilkucentymetrowe kafelki, płytki o średniej wielkości, jak również wielkoformatowe płyty podłogowe.

Małe wielkości płytek sprawdzają się głównie w kuchniach o tradycyjnym wyglądzie, kuchniach retro i glamour. Czas ich układania jest trochę dłuższy niż tych większych, jednak efekty cieszą oczy i wzbudzają zachwyt. Z kolei płytki, których długości ściany przekracza 70 centymetrów, są zazwyczaj wybierane do nowoczesnych wnętrz. Duże płytki podłogowe występują nie tylko w kuchni czy przedpokoju. Coraz częściej pojawiają się także w salonach, gdzie stanowią świetny przewodnik ciepła dla ogrzewania podłogowego.

Kształty płytek podłogowych

Kolejnym aspektem, jeśli chodzi o wygląd płytek podłogowych, jest ich kształt. Oczywiście najbardziej popularna jest glazura w kształcie prostokąta lub kwadratu. Jest najwygodniejsza w układaniu. Jeżeli jednak właścicielom lokalu zależy na uzyskaniu nietypowej aranżacji w dobrym stylu, na pewno warto zapoznać się także z wyglądem płytek w innych kształtach.

Dla przykładu kafle z kolekcji Wenus pochodzące z hiszpańskiej fabryki Realonda mają kształt heksagonalny, czyli posiadają 6 boków. Z kolei kafle z linii produktów Diamond Calacatta przyjmują kształt rombu. Wizualizacje producenta robią wrażenie. Duży wybór płytek podłogowych w różnych kształtach znaleźć można na stronie internetowej Domus-sklep.pl.

Style i kolorystyka płytek podłogowych

Jak już wcześniej wspomniano, mnogość kolekcji płytek podłogowych pozwala zadowolić wszelkie gusta. Z oferty producentów zadowoleni są zarówno entuzjaści klasyki, jak i zwolennicy nowoczesnych technologii. Współcześnie produkowane płytki podłogowe dają nieograniczone możliwości w zakresie wystroju wnętrz.

Katalogi produktów obejmują wyroby jednokolorowe lub wielokolorowe, w tym płytki w najrozmaitszych odcieniach i wersjach dekoracyjnych. W opcji jest zarówno glazura drewnopodobna, stylizowana na kamień (np. marmur) albo beton lub przedstawiająca geometryczne kształty.

W pomieszczeniach urządzonych w stylu minimalistycznym rewelacyjnie prezentują się płytki podłogowe o większym rozmiarze i surowych kolorach. Z kolei w mieszkaniach, w których króluje styl skandynawski, bardzo dobrze prezentują się płytki w różnych odcieniach drewna. Wnętrza w stylu glamour mogą ozdobić płytki w pastelowej barwie. Natomiast podłogę w pomieszczeniu retro można ułożyć z białych i czarnych płytek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here