ptak

Ptaki otaczają nas ze wszystkich stron. Jednak bez wątpienia dla wielu osób znacznie przyjemniejszym doświadczeniem jest hodowanie w domu ich wybranych, często egzotycznych gatunków, niż obserwowanie ich wyłącznie na wolności. Aby było to możliwe, należy jednak zainwestować w odpowiednie wyposażenie klatki, które pozwoli tym małym, uroczym podopiecznym cieszyć się odpowiednimi dla nich warunkami.

Na początek klatka

Pierwszym i najważniejszym wyborem jest oczywiście sama klatka. Powinna zostać jak najlepiej dopasowana do potrzeb ptaków, w tym między innymi odpowiadać im swoją wielkością. Dzięki temu będą mogły swobodnie się po niej poruszać czy znajdą sobie miejsce do zabawy. My sami będziemy mieli jednocześnie wiele możliwości zaaranżowania im przestrzeni poprzez umieszczenie w środku elementów użytkowych i nadających odpowiedni wystrój całej klatce.

Karmnik dla ptaków

Do podstawowych elementów wyposażenia każdej klatki należy karmnik, który pozwala na podawanie zwierzętom jedzenia. Powinien zostać umieszczony w takim miejscu, aby zawsze miały do niego łatwy dostęp ptaki, ale także, aby właściciel mógł bez większego problemu włożyć tam dla nich smakołyki.

Karmniki dla ptaków mogą mieć zarówno charakter wstawianych do środka, jak również umieszczanych na zewnątrz pojemników. W tym drugim przypadku zazwyczaj są wygodniejsze w obsłudze i nie wymagają otwierania klatki, dzięki czemu nie grożą przypadkowym wypuszczeniem ptaka na zewnątrz. Do środka powinna być wyłącznie wsuwana jedna ich część, z której wybierane są ziarna.

Poidełko dla ptaków

Podobnie jak karmniki, poidełka dla ptaków to bez wątpienia jedne z najważniejszych elementów wyposażenia dla tych małych podopiecznych. Wyglądem przypominają stosunkowo wysoką kolumnę, u dołu której znajduje się podajnik w postaci niewielkiego zbiornika. Dzięki temu każda papużka może łatwo i szybko do nich sięgnąć.

Ich zaletą również w tym przypadku jest możliwość umieszczenia jednej części na zewnątrz, dzięki czemu wymiana wody nie wymaga otwierania klatki.

Żerdki, zabawki i gałązki

Ostatnim elementem wyposażenia, na który należy zwrócić uwagę, są wszelkiego rodzaju żerdki i patyki, na których ptaki mogą siedzieć. Dzięki nim będą miały odpowiednią różnorodność i możliwość poruszania się tam, gdzie najbardziej zapragną. Warto dodać do nich także kilka zabawek, na przykład specjalnie przygotowanych kółek i linek, które dodatkowo urozmaicą im czas, a jednocześnie sprawią, że klatka będzie prezentować się ciekawiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here