panele fotowoltaiczne

Rosnące zainteresowanie instalacjami OZE sprawia, że coraz więcej osób rozważa samodzielny montaż ogniw fotowoltaicznych oraz ewentualnie zlecenie „spięcia” całej instalacji znajomemu elektrykowi. Choć teoretycznie jest to jak najbardziej możliwe, to jednak w większości przypadków takie pomysły źle się kończą. Znacznie rozsądniejszym rozwiązaniem jest powierzenie kompleksowej realizacji inwestycji wyspecjalizowanej w tym firmie. Sprawdź argumenty uzasadniające, dlaczego montaż paneli fotowoltaicznych we Wrocławiu należy zlecić fachowcom.

Kwestia bezpieczeństwa

Zacznijmy od najbardziej oczywistej kwestii, czyli od samego bezpieczeństwa montażu paneli fotowoltaicznych – szczególnie na dachu. Zdecydowana większość ogniw PV w Polsce jest umieszczana na najwyższej części budynku, co samo w sobie stanowi spore wyzwanie dla osób nieposiadających wymaganych zabezpieczeń czy po prostu doświadczenia w pracy na dachu. Grozi to nie tylko upadkiem i poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi, ale także popełnieniem szeregu błędów montażowych.

Można sobie łatwo wyobrazić, jak wielkie ryzyko dla mieszkańców, ich dobytku, a także sąsiadów stanowiłyby źle przymocowane panele fotowoltaiczne, które zostałyby oderwane od konstrukcji wsporczej podczas wichury. Zlecając montaż paneli wyspecjalizowanej ekipie eliminujemy takie prawdopodobieństwo.

Gwarancja poprawnego montażu

Poprawny montaż nie tylko zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, ale także prawidłowego działania całej instalacji oraz brak ewentualnych problemów towarzyszących. Mamy tutaj na myśli na przykład przeciekanie dachu czy powstanie mostka termicznego spowodowanego przerwaniem ciągłości izolacji cieplnej.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, że nie każdy dach nadaje się do zamontowania na nim paneli fotowoltaicznych. Ten temat został szczegółowo omówiony w ciekawym artykule, który znajdziesz na stronie https://sunforyou.pl/fotowoltaika-dolnoslaskie-na-jakim-pokryciu-dachowym-mozna-montowac-panele-pv/.

Prawidłowy dobór instalacji fotowoltaicznej

O ile samodzielny montaż instalacji PV jest jeszcze czymś, co można sobie wyobrazić, o tyle dobranie poszczególnych elementów stanowi znacznie trudniejsze zadanie dla osób, które nie śledzą tej branży na co dzień i nie mają w niej wieloletniego doświadczenia.

Wbrew obiegowej opinii dobór instalacji fotowoltaicznej nie ogranicza się tylko do skorzystania z kalkulatora paneli PV. Jest to znacznie bardziej skomplikowany proces, obejmujący szczegółowy audyt, analizę dostępnych modułów i falowników w kontekście potrzeb gospodarstwa domowego oraz możliwości finansowych inwestorów, a także właściwe projektowanie, czyli optymalne rozmieszczenie paneli na dachu lub na gruncie.

Brak uciążliwych formalności

Zlecając montaż instalacji fotowoltaicznej profesjonalnej firmie korzystasz nie tylko z usługi samego wykonawstwa, ale także załatwienia szeregu spraw formalnych. To firma będzie odpowiedzialna za przygotowanie dokumentów dla zakładu energetycznego oraz zgłoszenie instalacji do odbioru. Dzięki temu masz pewność, że od tej strony wszystko jest w jak najlepszym porządku, a instalacja zostanie uruchomiona bez zbędnych opóźnień.

Gwarancja na montaż i poszczególne elementy instalacji PV

Na koniec zostawiliśmy bardzo ważny argument. Jedynie profesjonalny wykonawca instalacji może udzielić gwarancji na montaż oraz objąć cały system fotowoltaiczny serwisem. Nie bez znaczenia jest również to, że większość producentów np. paneli PV uzależnia honorowanie gwarancji od fachowości montażu, który musi być przeprowadzony przez uprawnioną do tego firmę.

Nie możesz mieć już wątpliwości, że dobrym wyborem dla Ciebie będzie zatrudnienie profesjonalnej firmy montującej panele fotowoltaiczne we Wrocławiu. Pozostaje jeszcze tylko kwestia tego, na jaką firmę postawić? Nie idź na żadne kompromisy jakościowe i wybierz renomowanego wykonawcę systemów fotowoltaicznych, cieszącego się dobrą opinią na lokalnym rynku.

Kompleksową realizację instalacji OZE we Wrocławiu i regionie zapewnia firma Sun For You. Z jej ofertą możesz się zapoznać na stronie internetowej https://sunforyou.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here