Maszynka do mięsa Zelmer

Jeśli często przygotowujesz potrawy z mielonego mięsa, np. spaghetti bolognese czy kotlety mielone, powinieneś zastanowić się nad zakupem maszynki do mielenia. Mając taki sprzęt w domu, unikniesz kupowania hermetycznie zamkniętego mięsa mielonego niewiadomego pochodzenia. Będziesz mógł kupić świeży kawałek mięsa i szybko zmielić je w domu. Do domowego użytku doskonale sprawdzi się elektryczna maszynka do mięsa Zelmer. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, na jakie parametry powinieneś zwrócić uwagę przy jej wyborze.

Maszynka do mięsa Zelmer – jaka moc i wydajność?

Jednym z najważniejszych parametrów przy wyborze każdego sprzętu AGD jest jego moc. Im jest ona wyższa, tym urządzenie lepiej poradzi sobie ze zmieleniem mięsa. W przypadku maszynki o niewielkiej mocy łatwo o przegrzanie, czego efektem może być nawet uszkodzenie silnika. Maszynki marki Zelmer oferują moc zazwyczaj ponad 1000 W, dlatego będą odpowiednim wyborem do domowego użytku. W przypadku maszynek do mielenia mięsa bardzo ważna jest również ich wydajność mielenia. Określa ona maksymalną ilość mięsa, jaką jest w stanie zmielić maszynka w ciągu jednej minuty. Przykładowo maszynka Zelmer ZMM 2851B o mocy 1300 W zmieli 1,5 kg mięsa w ciągu minuty, natomiast modele o mocy 1900 W zmielą w tym czasie nawet 2,5 kg mięsa.

Jakie noże i sitka powinna mieć maszynka do mielenia?

maszynka

Standardowo w każdej maszynce do mielenia Zelmer znajdziemy dwa sitka, które różnią się średnicą otworów. Przeważnie sitka mają średnicę 3 mm i 7 mm albo 4 mm i 8 mm. Dzięki temu każdy użytkownik może dostosować grubość mielenia mięsa do swoich potrzeb. Niektóre modele, jak maszynka do mięsa Zelmer ZMM 4080B, mają w zestawie 3 rodzaje sit. Wybierając maszynkę, warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na ilość i rodzaj sit, ale również na ich jakość wykonania. Najlepiej wybierać sitka wykonane ze stali nierdzewnej – posłużą one przez długi czas, a do tego łatwo będzie można je wyczyścić. Podobnie jest w przypadku noży – te ze stali będą najlepszym rozwiązaniem.

Obudowa i komora mielenia – materiał wykonania

Zdecydowana większość dostępnych w sprzedaży modeli ma obudowę plastikową. Jest on lekka i jednocześnie wytrzymała, choć nie jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Natomiast modele z metalową obudową są trwalsze, ale niestety też cięższe, a ich ceny są znacznie wyższe. Jeśli chodzi o komorę mielenia, to we wszystkich maszynkach marki Zelmer jest ona wykonana z metalu, co gwarantuje wysoką jakość i łatwość utrzymania w czystości.

maszynki do miesa zelmer

Dodatkowe przystawki w maszynce

Producenci często dodają do swoich urządzeń dodatkowe przystawki i akcesoria, które znacznie zwiększają funkcjonalność maszynki. Zelmer często oferuje maszynki z szatkownicą, dzięki której można szybko pokroić warzywa i owoce w plastry lub zetrzeć je na drobne wiórki. Dostępne są także modele z wyciskarką czy cytrusiarką, które pozwalają przygotować świeży sok. Jednym z najpopularniejszych dodatkowych akcesoriów jest nadziewarka do kiełbas, która umożliwia przygotowanie domowych wyrobów mięsnych – oferuje ją np. maszynka do mięsa Zelmer MM 2854B. Często wybieranym akcesorium jest również nasadka do ciastek, dzięki której można przygotować cały stos ciastek w jednakowych kształtach. Taka przystawka będzie znakomitym pomocnikiem szczególnie w czasie świąt czy rodzinnych uroczystości. Marka Zelmer w swojej ofercie ma również maszynki do mięsa bez przystawek. W razie potrzeby dodatkowe części można bez problemu dokupić. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakup urządzenia z przystawkami, sprawdź, czy możliwe jest ich mycie w zmywarce.

Maszynka do mięsa Zelmer – która najlepsza?

Zelmer jest jednym z najpopularniejszych producentów urządzeń do obróbki mięsa. Jego maszynki dostępne są w różnych cenach, jednak najtańsze można już kupić za nieco ponad 200 zł. Cena nie powinna być jednak głównym kryterium zakupu. Najważniejsze jest, aby maszynka dobrze wywiązywała się ze swojego zadania i spełniała nasze potrzeby. Z tego względu przed zakupem warto porównać kilka modeli, dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi i zasięgnąć opinii innych użytkowników.

Sprawdź dostępność innych produktów w sklepie online MaxElektro.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here