Kupujemy okna PCV

Profile okienne wykonane z polichlorku winylu od lat mają ugruntowaną pozycję na rynku. Uznanie zdobyły dzięki niskim cenom, coraz lepszym właściwościom i wyglądowi. Bogactwo oferty dostępnej na rynku może przyprawić o ból głowy. Materiały, właściwości i wygląd. Na co zwrócić uwagę przy zakupie okien PCV?

Panujący w obszarze budownictwa trend na zwiększenie ilości innowacyjnych rozwiązań nie ominął również obszaru okiennictwa.

Parametry okien PCV

Jedną z najistotniejszych właściwości okien jest ich izolacja akustyczna. Innym jej poziomem powinny się charakteryzować okna kupowane do domów jednorodzinnych usytuowanych w cichej okolicy, inne będą lepsze do mieszkań w centrum miasta, przy hałaśliwej ulicy.

Kolejną kwestią konieczną do rozważenia przy zakupie okien jest ta, dotyczącą ich przenikania ciepła. Oczywiście im mniejsza, tym większe oszczędności. Przy domach pasywnych, istnieją określone normy, które muszą również spełniać okna wstawiane do tego typu budynku.

Okna są elementami budowy domu, które przyciągają uwagę. Na rynku dostępne są okna o różnej fakturze i kolorach ram. Profilowi okiennemu można nadać niemal dowolny kształt oraz podzielić samą szybę na kilka części. Często okna PCV imitują drewniane, są od nich jednak tańsze i łatwiejsze w obsłudze i konserwacji.

Poza kwestią estetyczną, akustyczną i energooszczędną pozostaje jeszcze kwestia bezpieczeństwa. Obecnie okna PCV posiadają wiele rozwiązań zwiększających ich bezpieczeństwo. Inwestycja w profile o podwyższonym poziomie bezpieczeństwa może się wielokrotnie zwrócić, zapobiegając ewentualnemu włamaniu.

Zanim kupisz okna PCV

Okucia są niedużym, acz bardzo istotnym elementem konstrukcji okna. W tym temacie nie można pozwolić na kompromisy, ponieważ to od nich zależy, czy nasze okna będę służyły nam przez lata w dobrej kondycji. Na co zwrócić uwagę w temacie okuć? Ważna jest ich marka oraz liczba punktów ryglowania. Odpowiednie okucia zwiększają komfort użytkowania okna. Umożliwiają ich częściowe uchylenie, otwarcie. Regulują również przesuw okna. Rodzaj okucia właściwego dla nas jest zatem uzależniony od planowego umiejscowienia oraz jego przeznaczenia. Zwiększenie bezpieczeństwa jest możliwe dzięki wkładkom antywłamaniowym, zaczepom przeciwwłamaniowym oraz rolkom ryglującym w kształcie grzybka.

Przy zakupie okien PCV należy zwracaj uwagę na wszystkie wymienione kwestie. Należy dopytać o ilość gwarantowanych cykli użycia np. klamek. Zakup okien może wydawać się kwestią żmudną i wymaga poświęcenia chwili na jego zaplanowanie i przeprowadzenie. Jednak skrupulatność i dociekliwość którą włożymy w ten proces zwróci się nam w postaci bezpiecznego, energooszczędnego, wydajnego i cieszącego elementu naszego domu lub mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here