Jaką kosiarkę traktorek kupić

Na wiosenno-letni czas czeka się z utęsknieniem, bo to właśnie wtedy można prawdziwie zażyć słońca, relaksować się w ogrodzie, naładować baterie. Z drugiej strony ten okres wiąże się również z wieloma zadaniami, które nie można zostawić “na później”. Mowa tu zwłaszcza o koszeniu trawy. Jeśli bowiem zaniedbamy też czynność, to ogród szybko straci swój urok. Koszenie to dość żmudny proces, dlatego warto postawić na niezawodny sprzęt – kosiarkę traktorek. Co ocenić przed zakupem?

O jaki teren musimy się zatroszczyć?

Mając własny ogród, musimy mieć kosiarkę, lecz powstaje pytanie, jaka kosiarka spalinowa najlepiej się sprawdzi? Nim zaczniemy przeglądać konkretne oferty, oceńmy powierzchnię i ukształtowanie własnego terenu, gdyż na tej podstawie dopasujemy idealnie moc silnika i szerokość sprzętu. W przypadku mniejszych ogrodów, do 30 arów (3000 metrów kwadratowych), wystarczy silnik o niedużej mocy – od 10 do 15 KM. To samo powiemy i szerokości koszenia, wystarczająca więc będzie 60-100 cm. Większe tereny wymagają pokaźniejszej mocy i silnika dwucylindrowego, który osiąga moc 20 KM i szerokości koszenia powyżej 100 cm. Na trudnym terenie, gdzie występują na przykład pagórki, pomyślmy o modelu z napędem na cztery koła.

Ergonomia i komfort pracy, aby się nie przemęczać

Kosiarka traktorek musi być mocna, aby podołać zadaniom, ale co równie ważne – powinna zapewniać maksymalny komfort i ergonomię. Nierzadko prace ogrodowe związane z koszeniem zajmują wiele czasu, dlatego też musimy zwrócić uwagę, czy fotel jest wygodny, czy dobrze się na nim siedzi. Warto na nim usiąść i ocenić. Poza tym, oceńmy jak wygląda kwestia jego regulacji, amortyzacji itp. Nie mniej istotne są takie kwestie, jak wspomaganie kierownicy czy systemy redukcji wibracji. Kosiarka traktorek Stiga jest nie tylko świetnie zaprojektowana i doskonała w działaniu, to koszenie przy jej pomocy jest niezwykle wygodne, nawet jak trwa to kilka godzin.

O czym dodatkowo pamiętać?

Warto też zwrócić uwagę na dostępne funkcje i dodatkowe akcesoria, do których można zaliczyć na przykład hydrostatyczną skrzynię biegów, dzięki czemu można płynnie dostosować prędkość jazdy. Jest to szczególnie przydatne na nierównych terenach. Bardzo przydaje się funkcja mulczowania, czyli rozdrabnianie trawy na drobne kawałki. W ten sposób staje się ona cennym nawozem.

Pamiętając o tych poradach, na pewno uda nam się wybrać sprzęt najwyższej jakości. Zachęcamy do odwiedzenia sklepu garden-system.pl, gdzie dostępne są kosiarki traktorki do każdego ogrodu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here