Garderoba, czy szafa? Podstawowe zalety i wady

0
1685

Pomieszczenie przeznaczone na garderobę coraz częściej gości w planach architektonicznych nowo powstających domów. Wielu inwestorów zastanawia się jednak, czy garderoba jest rozwiązaniem funkcjonalnym, a powierzchnia przeznaczona na jej budowę nie okaże się stracona. Zastanówmy się, jakie są wady i zalety garderób.

Dwa pomysły na przechowywanie odzieży

Podstawowym przeznaczeniem garderoby jest organizacja miejsca dedykowanego do przechowywania ubrań, obuwia i wszelkich akcesoriów odzieżowych. Na pierwszy rzut oka może się więc wydawać, że garderoba to nic więcej, jak tylko duża i pojemna szafa. Czy w takim razie warto przeznaczać na nią osobne pomieszczenie? Może wystarczy zakup kilku mebli, które z powodzeniem spełnią to podstawowe wymaganie? Tym bardziej że szafy możemy rozstawić w dowolnych punktach domu, mogą się one znaleźć zarówno w przedpokoju, jak i sypialni, czy nawet w salonie. Jednak to właśnie możliwość zgromadzenia większości odzieży w jednym miejscu jest bardzo ważnym atutem garderoby. Co dzięki temu zyskujemy?

Przede wszystkim znacznie ułatwiamy sobie życie. Koniec z myszkowaniem po szafach w celu znalezienia ulubionego swetra lub apaszki. Wszystko dostępne jest w jednym miejscu, a większa przestrzeń sprzyja uporządkowaniu i pomaga uniknąć chaosu. Na pierwszy rzut oka niedostrzegalny jest fakt rzeczywistego oszczędzania miejsca dzięki budowie garderoby. A przecież szafy również zajmują przestrzeń, ponadto podczas ich ustawiania należy uwzględnić miejsce potrzebne do otwierania drzwi. Po głębszym zastanowieniu łatwo dojść do wniosku, że garderoba sprzyja funkcjonalnej aranżacji przestrzeni mieszkalnej. Oczywiście niezwykle ważny jest sposób jej urządzenia. Ten jednak w dużej mierze zależy od potrzeb i upodobań domowników.

Zdecydowana przewaga zalet

Większa przestrzeń to także większa swoboda. Zabudowa garderoby zgodna z wymaganiami użytkowników pozwala na znaczne uporządkowanie przestrzeni i pomaga w segregacji rzeczy oraz utrzymaniu ładu. Podział na strefy ułatwi każdemu z członków rodziny szybkie odnalezienie ulubionych rzeczy bez potrzeby przeglądania i przekładania sterty odzieży. Dysponując dużą ilością miejsca, możemy zrezygnować z sezonowego żonglowania ubraniami. Koniec z wiosennym chowaniem zimowych płaszczy, teraz wszystko może mieć swoje stałe i  łatwe do odnalezienia miejsce. Nie bez znaczenia jest też fakt ukrycia naszych rzeczy przed wzrokiem gości.

Planując wyposażenie garderoby, warto zapoznać się z długą listą możliwości i akcesoriów dodatkowych. Pozwolą one na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Pantografy wyposażone w podnośniki olejowe nie tylko ułatwią dostęp do ubrań, ale też zadbają o ich nienaganny wygląd i brak zagnieceń. Wysuwane wieszaki na spodnie, prowadnice z systemem cichego domykania, szuflady na buty, kosze na akcesoria – wszystkie te rozwiązania znakomicie poprawiają komfort życia. W tym miejscu trzeba zwrócić uwagę na ofertę firmy Locker – to tu znajdziemy szereg pomysłów i inspiracji pozwalających na optymalne zagospodarowanie garderób. Zdecydowanie warto!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here