odkurzacz wodny czy piorący

Trudno wyobrazić sobie domowe porządki bez odkurzacza. Wiele osób rezygnuje z tradycyjnych modeli (czyli odkurzaczy workowych) na rzecz bardziej funkcjonalnych rozwiązań. Do takich innowacyjnych urządzeń należą odkurzacze wodne i piorące. Wielu osobom mylą się te dwa rodzaje odkurzaczy, tymczasem nieco się od siebie różnią. W poniższym artykule przybliżymy oba urządzenia i podpowiemy, na które z nich warto się zdecydować.

Tradycyjne odkurzacze workowe czy wodne lub piorące?

Przed zakupem nowego sprzętu warto przeanalizować wszystkie dostępne warianty, aby dobrać odpowiednie urządzenie do swoich potrzeb.

Oczywiście tradycyjny odkurzacz jak najbardziej może się sprawdzić. Szczególnie że do wyboru masz wiele różnych modeli, wyposażonych w najnowsze technologie odkurzania.

Warto jednak wiedzieć, że wybór jest dziś znacznie szerszy. Koniecznie weź pod uwagę indywidualne potrzeby. Jeżeli masz w domu dywany czy nawet meble tapicerowane, to zastanów się nad zakupem odkurzacza piorącego.

Z kolei odkurzacz wodny jest ceniony za skuteczne pozbywanie się brudu, kurzu, alergenów i roztoczy. Co więcej – kurz nie wzbija się w powietrze podczas sprzątania, a brud nie przedostaje się z powrotem do powietrza.

Kolejna kwestia to wybór urządzenia dobrej jakości, dopasowanego do potrzeb, ale i budżetu. Jeśli rozważasz zakup odkurzacza, to sprawdź ranking najlepszych wodnych i piorących na allegro. W kolejnych akapitach opowiemy nieco więcej o poszczególnych rodzajach odkurzaczy, aby ułatwić ci wybór.

Kiedy warto się zdecydować na odkurzacz wodny?

Odkurzacz bezworkowy wodny to urządzenie, wyposażone w specjalny system filtracji wodnej do usuwania brudu, kurzu i alergenów z powietrza. Odkurzacze te wykonują zatem podobne zadania co odkurzacze tradycyjne, ale lepiej i skuteczniej.

Ten rodzaj odkurzacza sprawdzi się w domach osób, które:

  • Chcą skutecznie pozbywać się kurzu i alergenów – tego typu odkurzacze są polecane alergikom, ponieważ umożliwiają skuteczne pozbycie się kurzu i alergenów z powietrza. W wydostającym się z odkurzacza powietrzu nie ma żadnych zanieczyszczeń. Używanie odkurzacza wodnego może poprawić jakość powietrza w domu.
  • Mają w domu zwierzęta – odkurzacze bezworkowe wodne świetnie sprawdzają się do zbierania kurzu, ale także sierści zwierząt domowych. System filtracji skutecznie zatrzymuje sierść, co ułatwia pozbywanie się kłaczków.
  • Potrzebują uniwersalnego odkurzacza – można powiedzieć, że odkurzacz wodny to wszechstronne urządzenie. Bardzo często jest wyposażony w dodatkowe funkcje, takie jak możliwość czyszczenia dywanów i tapicerek, dezynfekcja powierzchni czy funkcja jonizacji.

Odkurzacze piorące – do odkurzania i prania dywanów

Jeśli zależy ci na tych dwóch funkcjach – a mianowicie: odkurzanie oraz pranie dywanów – to śmiało możesz zdecydować się na odkurzacz piorący.

Taki odkurzacz sprawdzi się zarówno w codziennych porządkach, jak i podczas gruntownego sprzątania (z praniem dywanów włącznie).

Odkurzacz piorący rozprowadza detergent wymieszany z wodą na czyszczonej powierzchni, a następnie wciąga rozpuszczony brud oraz wszelkie zanieczyszczenia do zbiornika z brudną wodą. Tego typu odkurzacz doskonale sprawdza się do:

  • Czyszczenia dywanów – dobry odkurzacz piorący usunie z dywanów brud, kurz, sierść zwierząt i oczywiście uporczywe plamy.
  • Prania tapicerek – za pomocą odkurzacza piorącego bez problemu odświeżysz i wyczyścisz tapicerkę kanapy czy fotela.
  • Usuwania nieprzyjemnych zapachów – odkurzacz piorący świetnie odświeża dywany i tapicerki, nawet jeśli nie są mocno zabrudzone. Usuwa wówczas nieprzyjemne zapachy i poprawia wygląd czyszczonych powierzchni.

Podsumowując; podczas zakupu odkurzacza warto zastanowić się nad wszystkimi dostępnymi opcjami. Do wyboru masz odkurzacze tradycyjne, ale również wodne (polecane dla alergików, właścicieli zwierząt i rodziców małych dzieci) oraz piorące (niezawodne do czyszczenia dywanów i tapicerek).

Wybierz odkurzacz, który zaspokoi potrzeby twojego domu. Weź pod uwagę parametry wybranego urządzenia (moc silnika, moc ssania, typ filtra, poziom hałasu, moc maksymalna). Z odpowiednim odkurzaczem dbanie o czystość i porządek staje się dziecinnie proste.

 

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here