5 maszyn szwalniczych dla fanek domowego krawiectwa

W wolnym czasie chętnie zajmujesz się szyciem ubrań, torebek bądź innych materiałowych przedmiotów? Jeśli chcesz nieco rozwinąć swoje umiejętności czy też być może przygotować się do prowadzenia niewielkiego biznesu, to z pewnością powinnaś poznać kilka podstawowych urządzeń krawieckich do użytku domowego. Sprawdź, na jaki sprzęt warto zwrócić uwagę podczas najbliższych zakupów.

Maszyna do szycia

Maszyna do szycia to absolutnie niezbędny element wyposażenia domowego kącika krawieckiego. Obecnie można spotkać się z naprawdę nowoczesnymi urządzeniami, które znacznie ułatwią i przyspieszą pracę. Nawet dość podstawowy model Janome Jubilee 60507 jest wyposażony w kilkanaście programów ściegowych, szycie podwójną igłą, szycie wsteczne czy też nawlekacz igły. Typ i zaawansowanie funkcji warto dostosować do swojego poziomu umiejętności. Na początek warto wybrać niezbyt skomplikowane urządzenie do podstawowych prac krawieckich.

Owerlok

Na pierwszy rzut oka taki sprzęt dość mocno przypomina maszynę do szycia. Różnica polega jednak na tym, że zamiast szpulek ma chwytacze, co pozwala na przeprowadzenie igły z nitką z jednoczesnym zachowaniem krawędzi materiału w obrębie ściegu. Urządzenie jest przeznaczone do wykonywania ściegów owerlok, które wykorzystuje się m.in. przy zszywaniu dzianiny, ściegach ozdobnych czy też wszywaniu gumek. Obecnie można spotkać się też z coverlokami, które są połączeniem maszyny drabinkowej i owerloka.

Hafciarka komputerowa

Taki sprzęt jest stworzony przede wszystkim z myślą o ozdabianiu i personalizowaniu tkanin. Z hafciarek komputerowych ze sklepu online Szyj.pl często korzystają agencje reklamowe, które w ten sposób mogą szybko przygotować odzież roboczą bądź promocyjną np. z logo firmy. Sprzęt może sprawdzić się też wtedy, gdy krawiectwo jest po prostu hobby. Dzięki takiemu urządzeniu można np. wykonać spersonalizowane koszulki na prezent dla bliskich osób. Strzałem w dziesiątkę może okazać się maszyno-hafciarka, która umożliwia szycie i haftowanie i z pewnością zajmuje mniej miejsca niż dwa osobne urządzenia.

Ploter tnący

Plotery w pierwszej chwili można pomylić ze zwykłą drukarką. Takie urządzenie jednak nie tylko zapewnia wysokiej jakości druk wybranych elementów, ale także od razu je wycina w bardzo precyzyjny sposób. Nowoczesny sprzęt często jest wyposażony w skaner, który pozwala na zapisanie w pamięci plotera projektów w postaci np. własnoręcznie wykonanego rysunku czy też obrazka z gazety. Możliwe jest nawet wycięcie wzorów np. z kartonu, pianki czy też filcu.

Prasa termotransferowa

W przypadku zakupu plotera warto pomyśleć też o prasie termotransferowej. Dzięki takiemu urządzeniu można przenieść swoje wydruki na materiał. W ten sposób można ozdobić zwykły T-shirt ciekawą grafiką. Najtańszą opcją są prasy ręczne, jednak warto rozważyć zaopatrzenie się w nieco bardziej zaawansowane urządzenia automatyczne. Dostępne są też specjalne prasy z zakrzywionymi płytkami do ozdabiania np. kubków bądź długopisów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here