Mały przedpokój – kreatywnie i funkcjonalnie

Mały przedpokój - kreatywnie i funkcjonalnie | Ciasne, ale własne! Blog o wnętrzach

Taka już nasza natura, że jednak z reguły zależy nam na tym, by wypaść jak najlepiej, czy zrobić dobre pierwsze wrażenie, a przedpokój to przecież pierwsze pomieszczenie, które widzą nasi goście. Dlaczego więc, w tym przypadku miałoby być inaczej?

Jednak, jak wynika z moich spostrzeżeń, do urządzania przedpokoju przykłada się chyba najmniejszą wagę. Wiadomo, musi być funkcjonalnie (szafa wnękowa, szafka na buty, etc.). Nie pomaga fakt, że przedpokoje to często gęsto malutkie klitki, gdzie po zainstalowaniu wszystkich niezbędnych mebli (czasami również przed) zostaje nam miejsca co najwyżej do zakręcenia się wokół własnej osi (szczęśliwi ci, którzy nie wiedzą o czym piszę;)). Podobny problem miałam z moim „własnym ciasnym”. Wiem, że wtedy cały zasób szarych komórek ukierunkowany jest na obmyślenie, jak tu wszystko rozmieścić, żeby wszystko pomieścić, a kreatywność i wizualny aspekt schodzą nieco na dalszy plan. Niestety.

Moja szafa wnękowa, która była niezbędna do pomieszczenia wszystkich rzeczy, zajęła większą część przedpokoju. Dodatkowo, z przedpokoju mamy wejście do aż trzech pokoi plus korytarz prowadzący do kuchni. Gołej ściany, na której można coś zagospodarować, zostało zatem naprawdę niewiele. Nie dawało mi to spokoju. Gotowało się, parowało, aż wreszcie zabulgotało w tej mojej biednej, zmartwionej głowie. Jak sobie teraz myślę, to w sumie nic odkrywczego, ale może ktoś z Was ma podobny problem.

Otóż, wyobraźcie sobie, że jest pewien element przedpokoju, który znajduje się w niemal każdym domu, a dzięki któremu możemy nadać naszemu pomieszczeniu charakteru. (Teraz grają werble!:D) Jest nim oczywiście (jak już się pewnie sami domyślacie) wieszak na kurtki! Wiem, wiem, wiem.  Wiem. Brzmi banalnie, ale naprawdę, odpowiednio dobrany potrafi czynić cuda. A jest w czym wybierać.

Oczywiście, żeby nie być gołosłowną, zamieszczam kilka inspiracji. W przypadku pierwszej fotografii ogromną robotę robią błękitne drzwi – bo kto powiedział, że powinny być w neutralnym kolorze? Dodatkowo, żeby zaoszczędzić trochę miejsca, wieszak można umieścić również na drzwiach wejściowych.

 

 

My Houzz: Eunice

 

Country Home

 

My home

 

parasolnik zawieszany na drzwiach doorappgrade
Wieszak: Creative Loop, https://doorappgrade.com/

 

 

Teraz Wy, może macie cudne przedpokoje, które od progu wywołują podziw wśród gości? Jeśli tak, nie dajcie się prosić, pochwalcie się!

 

Więcej inspiracji znajdziecie tu.

 

 

Do następnego!

Może spodoba Ci się również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *